Aktualności
Życie akademickie
26 Sierpnia
Źródło: www.ials2019congress.pl/
Opublikowano: 2019-08-26

Po raz pierwszy w Polsce Światowe Forum Dziekanów Prawa oraz konferencja Światowego Stowarzyszenia Szkół Prawa

Dziekani i przedstawiciele wydziałów prawa z ponad stu najlepszych uczelni w świecie, wybitni prawnicy sprawujący wysokie funkcje będą gościć na 18-22 września 2019 r. Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Po raz pierwszy w Polsce, na Uniwersytecie Gdańskim, odbędzie się kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Prawa oraz Światowe Forum Dziekanów Prawa. Organizatorami wydarzenia są International Association of Law Schools (IALS) oraz Wydział Prawa i Administracji UG. To szczególna okazja do dyskusji na temat edukacji i standardów prawnych oraz roli uczelni i sądownictwa w kształtowaniu społecznych postaw prawnych. Wydarzenie zostało wpisane w obchody jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego.

Gospodarzem Światowego Forum Dziekanów Prawa (Global Law Dean’s Forum) oraz dorocznej konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Prawa (International Association of Law Schools – IALS) będzie Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Prawa (IALS) to jedna z największych i najbardziej prestiżowych akademickich organizacji prawnych, które zrzeszają instytucje nauki i szkolnictwa wyższego kształcące w obszarze nauk prawnych. Członkami tej organizacji jest ponad 160 najlepszych szkół prawa z całego świata, wśród nich jest Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. To szczególne wydarzenie odbywa się w Polsce po raz pierwszy, a Wydział Prawa i Administracji UG jest pierwszym wydziałem prawa w Europie Środkowej i Wschodniej, który organizuje Światowe Forum Dziekanów oraz doroczną konferencję IALS.

Podczas pięciu dni trwania wydarzenia Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego będzie gościł dziekanów i przedstawicieli ponad stu uczelni wyższych z całego świata, a także innych wybitnych prawników, sprawujących najwyższe urzędy sędziowskie i administracyjne w swoich krajach.

W dniach 18-20 września 2019 r. podczas Global Law Dean’s Forum dziekani wydziałów prawa będą dyskutować na temat strategicznych wizji i standardów dla globalnej edukacji prawniczej oraz poruszać kwestie związane z rolą uczelni i sądownictwa w kształtowaniu postaw prawnych. Bezpośrednio po tym wydarzeniu, w dniach 20-22 września 2019 r. goście będą uczestniczyć w dorocznym spotkaniu IALS (2019 Annual Meeting), na którym dyskutowane będą problemy metodologii nauczania prawa, wybrane kwestie dotyczące poszczególnych dziedzin prawa, a także zagadnienia interakcji prawa z biznesem, kulturą i nowymi technologiami.

Forum i kongres będą zatem wyjątkową okazją do poważnej debaty prawnej nad najbardziej aktualnymi wydarzeniami i problemami związanymi zarówno z edukacją prawną, jak i etycznymi standardami czy najważniejszymi zmianami i problemami w obszarze światowego, a szczególnie europejskiego prawa.

Wydarzenie wpisuje się w obchody jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego, a strategicznymi partnerami Wydziału Prawa i Adminsitracji UG są miasta Gdańsk, Gdynia i Sopot oraz Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego. Głównym sponsorem jest Olivia Business Centre. Wydarzenie sponsorują także: Agencja Rozwoju Pomorza S.A., Ambasada Republiki Francuskiej, Silvam Amber Jewellery, Art7 Sp. z o.o. Sp. k., Blue Media S.A., Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., AB Inwestor, Nowosielski i Partnerzy Adwokaci i Radcy Prawni, Głuchowski Siemiątkowski Zwara Adwokaci i Radcowie Prawni, Wardyński i Wspólnicy, Kancelaria Kacprzak Radcy Prawni.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń dostępne są na stronie internetowej http://www.ials2019congress.pl

Beata Czechowska-Derkacz

Dyskusja (0 komentarzy)