Aktualności
Życie akademickie
24 Czerwca
Opublikowano: 2020-06-24

Politechnika Białostocka zaczyna współpracę z firmą STEKOP

Politechnika Białostocka będzie współpracowała z firmą STEKOP, produkującą specjalistyczne urządzenia i systemy ochrony. Przedstawiciele obu instytucji podpisali umowę intencyjną.

Umowa zakłada m.in. przyjmowanie przez firmę STEKOP studentów Politechniki Białostockiej na praktyki oraz wspólne badania badawczo-rozwojowe czy popularyzowanie wiedzy w obszarze elektroniki, automatyki i robotyki.

To połączenie sił: przedsiębiorca wie, co jest potrzebne na rynku i ma zaplecze technologiczne, my mamy dobrych pracowników, rozwijamy badania i wytwarzamy prototypy produktów. Ta współpraca ma sprawić, że produkty trafią na rynek – powiedział dr inż. Wojciech Trzasko, pełnomocnik dziekana Wydziału Elektrycznego ds. Rozwoju i Współpracy.

Umowa intencyjna to pierwszy krok m.in. do wspólnego pozyskiwania środków, np. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego lub Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dokument podpisali: prof. dr hab. inż. Lech Dzienis, rektor Politechniki Białostockiej (na fot. z prawej) oraz wiceprezesi zarządu firmy STEKOP Agnieszka Klemensowicz i Jerzy Łysynkiewicz.

– Chcemy pozyskać nowych potencjalnych pracowników, którzy mogliby się spełniać pracując w naszej firmie i rozwijać projekty w obszarze robotyki, elektroniki, automatyki podkreśla Jerzy Łysynkiewicz.

Spółka Akcyjna STEKOP jest producentem specjalistycznych urządzeń i systemów ochrony. Działa na rynku od 1995 roku i obecnie jest jedną z największych tego typu firm w Polsce. Produkty, systemy i usługi są obecne w tysiącach obiektów publicznych i prywatnych na terenie całego kraju, a wyspecjalizowany zespół pracowników 24h/dobę dba o bezpieczeństwo osób i mienia.

Co ważne, projektujemy i tworzymy pojazdy autonomiczne. Dziś – w obliczu pandemii – roboty, które są projektowane i tworzone w naszej firmie, z powodzeniem sprawdzą się w szpitalach, galeriach handlowych, urzędach, obiektach sportowych, a także na lotniskach, dworcach kolejowych i autobusowych, czyli wszędzie tam, gdzie występują większe lub mniejsze skupiska ludzi. Mamy ponadto własne laboratoria elektroniczne i informatyczne oraz pracownię projektową, której składem jest Centrum Operacyjne – mówi Jerzy Łysynkiewicz.

Aleksandra Toczydłowska, źródło: PB

Dyskusja (0 komentarzy)