Aktualności
Życie akademickie
14 Listopada
Fot. Jacek Szabela
Opublikowano: 2018-11-14

Politechnika Fashion Show

Dorota Podgórska zdobyła nagrodę główną rektora Politechniki Łódzkiej i czek w wysokości 10 tys. zł podczas pierwszej edycji Politechnika Fashion Show – wydarzenia promującego najlepsze projekty absolwentów wzornictwa Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ.    

Podczas imprezy zaprezentowano 16 wyjątkowych kolekcji dyplomowych studentek PŁ. Zwycięska kolekcja – „Pieces” – powstała w ramach pracy magisterskiej pod kierunkiem dr Małgorzaty Łukawskiej i dr inż. Magdaleny Owczarek. To jesienna kolekcja prêt-à-porter, w której dominują asymetryczne motywy geometryczne. Wykorzystane zostały tkaniny bawełniane, siatki oraz skóra bydlęca pochodząca z odpadów produkcyjnych. Patchworkowy charakter kolekcji wyraża się w różnorodności i swobodzie kroju i koloru. Wiele elementów można odpinać, przypinać, co sprawia, że forma nie jest narzucana.

Wyróżnienie i nagrodę w wysokości 5 tys. zł przyznano Monice Wiktorowicz, która pokazała awangardowe ubiory kolekcji „The Stripes” stworzone do licencjatu pod kierunkiem dr inż. Magdaleny Owczarek. Autorka zestawiła płaskie wyroby tekstylne z ręcznie formowanymi modułami przestrzennymi, stworzonymi z pasków materiałów połączonych ze sobą za pomocą zróżnicowanych rozwiązań krawieckich. Wykorzystano materiały o rozmaitej fakturze, kolorze, a także o różnorodnym przeznaczeniu przemysłowym. Propozycje skierowane są do kobiet w różnym wieku, pragnących wyróżnić się z tłumu i stawiających na unikatowość wizerunku.

Galę, która odbyła się w łódzkiej Zatoce Sportu, uświetnił pokaz kolekcji znanego projektanta Jarosława Ewerta, absolwenta kierunku wzornictwo Politechniki Łódzkiej.

Politechnika Fashion Show odbywało się w ramach Łódź Young Fashion 2018. To jedno z najważniejszych wydarzeń modowych organizowanych przez Miasto Łódź i Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Imprezy odbywające się podczas Young Fashion podkreślają modowy charakter miasta, skupiają wokół siebie polskich i światowych miłośników mody, projektantów oraz przedsiębiorców związanych z tą branżą.

MK

Źródło: PŁ

Dyskusja (0 komentarzy)