Aktualności
Życie akademickie
18 Kwietnia
Fot. Maciej Mutwil
Opublikowano: 2024-04-18

Politechnika Śląska otworzyła Studenckie Centrum Kreatywności

Studenckie Centrum Kreatywności rozpoczęło działalność w Gliwicach. Wraz z katowicką Przestrzenią Innowacji i Kreatywności tworzy Centrum Aktywności Studenckiej na Politechnice Śląskiej.

Centrum Aktywności Studenckiej to projekt realizowany w ramach programu Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza. Ma na celu rozwijanie kompetencji przyszłości wśród studentów, doktorantów i pracowników. Do tej pory obejmowało katowicką Przestrzeń Innowacji i Kreatywności. Teraz również Studenckie Centrum Kreatywności w Gliwicach. To miejsce do pracy indywidualnej i grupowej. Studenci będą mogli tu realizować np. projekty PBL (Project Based Learning). Odbywać się będą tutaj także konsultacje, spotkania, debaty czy seminaria. Na uczelni nie było dotąd przestrzeni, gdzie w jednym miejscu mogłoby pracować wiele kół naukowych.

Cieszymy się, że uczelnia udostępnia nam miejsce, gdzie będziemy mogli nie tylko pracować, ale też poznawać siebie nawzajem, integrować się. To szansa na nowe rozwiązania i wspólne projekty – mówi Julia Nowak ze Studenckiego Koła Naukowego AI-METH.

Do Studenckiego Centrum Kreatywności członkowie kół będą mogli zapraszać partnerów biznesowych, a w nowoczesnych salach konferencyjnych organizować prezentacje czy różnego rodzaju spotkania. W budynku jest także przestrzeń wystawowa i sala kinowa.

To kolejne miejsce, gdzie studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania i realizować projekty. Od ubiegłego roku w Katowicach działa Przestrzeń Innowacji i Kreatywności. To ogromna hala wyposażona w najnowocześniejsze technologie, zapewniająca studentom dostęp do unikatowej aparatury i możliwość realizacji własnych projektów inżynierskich. Na wyposażeniu znajdują się m.in. nowoczesna wypalarka plazmowa sterowana numerycznie, tokarka i elektrodrążarka CNC, system do skanowania i drukowania 3D, zestaw pieców do obróbki cieplej, topienia i odlewania nawet do temperatury 2200 stopni Celsjusza. Dodatkowo studenci mają do dyspozycji pełny zestaw elektronarzędzi, pras oraz komorę do malowania i piaskowania.

źródło: PŚl

Dyskusja (0 komentarzy)