Aktualności
Życie akademickie
19 Grudnia
Finałowa szóstka par w stylu latynoamerykańskim. Fot. Grzegorz Filip
Opublikowano: 2017-12-19

Politechniki prowadzą w tańcu

W tym roku Wrocław stał się gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski FTS w Tańcu Sportowym (16 grudnia 2017). W tańcach standardowych (walce wiedeński i angielski, tango, foxtrot i quickstep) wystartowało 11 par, a 14 par wystąpiło w stylu latynoamerykańskim (samba, cza-cza, rumba, paso doble i jive). Poziom turnieju był wysoki, po tytuł mistrza Polski przyjechali tancerze z krajowej czołówki, zaprawieni w międzynarodowych imprezach europejskich. Przy czym warunkiem było to, by przynajmniej jedno z partnerów było studentem.

Akademickim Mistrzem Polski w tańcach standardowych została para z Politechniki Koszalińskiej – Marcin Kleist i Julia Bień, wicemistrzostwo zdobyło rodzeństwo Dawid Kozów i Karolina Kozów (Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu), a brązowe medale powieźli do domu Jarosław Biernat i Wiktoria Rutkowska (SGH). W „łacinie” wygrała para z Politechniki Warszawskiej – Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska, wicemistrzami zostali reprezentanci KUL – Grzegorz Zmokły i Magdalena Abramowicz, a na trzecim miejscu podium stanęli Piotr Firląg i Celina Balon (SGGW i Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie).

Turniej dostarczył emocji sportowych, ale też wrażeń właściwych obcowaniu ze sztuką. „Każdy nasz występ, który porusza publiczność i wpływa na jej emocje, traktujemy jako nasz mały sukces” – powiedzieli nam Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska.

Alicja Majewska, organizatorka turnieju i sędzia główny, w rozmowie z naszą redakcją zaznaczyła, że turniej ma duże znaczenie, bo jest przepustką do Akademickich Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. „Dziś we Wrocławiu tańczą studenci akademii medycznych, politechnik, uczelni ekonomicznych, psycholodzy, socjolodzy, a także doktoranci. Ja bardzo to cenię, bo oni jeszcze często pracują, żeby mieć na taniec. Oczywiście są też studenci AWF” – dodała. Podała też informację, że taniec sportowy wchodzi jako nowa dyscyplina na najbliższą Uniwersjadę.

Organizatorami Akademickich Mistrzostw Polski byli SKT Perfect Dance z Wrocławia, Dolnośląski Związek Sportu Tanecznego i Federacja Tańca Sportowego.

(fig)

Dyskusja (0 komentarzy)