Aktualności
Życie akademickie
02 Września
Fot. Bartosz Kałużny
Opublikowano: 2022-09-02

Polka w komitecie sterującym EUPRIO

Anna Rolczak kierująca Centrum Promocji Uniwersytetu Łódzkiego została wybrana do komitetu sterującego European Association of Communication Professionals in Higher Education – największej europejskiej organizacji skupiającej profesjonalistów zajmujących się komunikacją, w tym promowaniem nauki.

Decyzja zapadła podczas konferencji w Zurichu, pierwszym od 3 lat stacjonarnym spotkaniu organizacji. Szefowa Centrum Promocji UŁ działa w EUPRIO od wielu lat, budując relacje z przedstawicielami europejskich uniwersytetów zajmującymi się szeroko rozumianą promocją. W trakcie konferencji współprowadziła dyskusję dotyczącą zarządzania różnorodnością, prezentując realizowany w łódzkiej uczelni od 2016 roku projekt University Diversity.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 osób zajmujących się komunikacją i marketingiem uczelni europejskich. W tym roku EUPRIO uruchomiło specjalny program współpracy z uczelniami i instytucjami z Ukrainy, wykłady i warsztaty w trakcie konferencji skupione były na tematach związanych z promocją i popularyzacją nauki.

Przed osobami zajmującymi się komunikacją na uczelniach pojawia się wiele nowych wyzwań związanych zarówno ze wsparciem naukowców w popularyzowaniu wyników prowadzonych badań, jak i budowaniem pożądanego wizerunku uczelni i nauki jako takiej. Dzięki naszym spotkaniom, współpracy, stałym dzieleniu się doświadczeniem możemy lepiej, bardziej efektywnie, realizować codzienne obowiązki – podkreśla Anna Rolczak.

Działania podejmowane w ramach sieci wpisują się w cele określone w Strategii UŁ 2021–2030 w obszarze umiędzynarodowienia Uniwersytetu Łódzkiego. Przypomnijmy, że niedawno uczelnia stała się częścią UNIC, czyli Europejskiego Uniwersytetu Miast Postindustrialnych. Jeszcze wcześniej UŁ uroczyście odnowił swoje uczestnictwo w stowarzyszeniu Magna Charta Universitatum.

EUPRIO skupia specjalistów ds. komunikacji z ponad 20 europejskich krajów, m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii, Hiszpanii, Francji czy Polski. Ma ponad 500 członków, którzy raz w roku spotykają się na konferencjach podsumowujących całoroczną współpracę. Anna Rolczak otrzymała rekomendację dołączenia do komitetu sterującego, w roli deputy national representative w czerwcu br., podczas konferencji stowarzyszenia PRom, siostrzanej do EUPRIO organizacji krajowej.

Uniwersytet Łódzki dwukrotnie otrzymał nagrodę stowarzyszenia EUPRIO: w 2015 roku za aplikację SmartUNI, a w 2017 za akcję University Diversity – Uniwersytet Różnorodny.

źródło: UŁ

Dyskusja (0 komentarzy)