Aktualności
Życie akademickie
26 Listopada
Fot. J. Kovacic, PZTW
Opublikowano: 2018-11-26

Polskie wioślarki najlepszą osadą na świecie

Polska czwórka podwójna w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa), Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz), Maria Springwald (AZS AWF Kraków) i Katarzyna Zillmann (AZS UMK Energa Toruń) została uznana za najlepszą osadę na świecie w 2018 roku. Nagrodę Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA) przyznano na gali w Berlinie.

W pierwszym etapie głosowania brali udział internauci, a najlepszą trójkę wyłonił panel ekspertów FISA.  I w jednym, i w drugim przypadku Polki okazały się bezkonkurencyjne. W finale plebiscytu rywalizowały z Kanadyjkami Caileigh Filmer i Hillary Janssens (dwójka bez sterniczki) oraz irlandzką skiffistką Sanitą Puspure.

Dla naszych wioślarek, prowadzonych przez trenera Jakuba Urbana, ten sezon był wyjątkowo udany. Rozpoczęły go od drugiego miejsca w regatach Pucharu Świata w Belgradzie. Trzy tygodnie później, w austriackim Linzu, zajęły dopiero szóstą pozycję, ale już w połowie lipca w Lucernie znów wskoczyły na drugi stopień podium. Szczyt formy osiągnęły w sierpniu, gdy w Glasgow zostały mistrzyniami Europy, i podtrzymały ją we wrześniu, w imponującym stylu zdobywając złote medale mistrzostw świata w bułgarskim Płowdiw.

Dyskusja (0 komentarzy)