Aktualności
Opublikowano: 2017-02-22

Pomóż odbudować „ZAMEK na DRZEWIE”

„Forum Akademickie” popiera apel pracowników i studentów Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS o wsparcie dla poszkodowanej w pożarze pracownicy Instytutu Informatyki.

Pracownicy i studenci Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS zwracają się z prośbą do całej społeczności akademickiej UMCS o udzielenie finansowego wsparcia na rzecz Pani mgr inż. Magdaleny Granos – pracownika Instytutu Informatyki na Wydziale MFI UMCS, która 9 lutego 2017 r.  w wyniku pożaru  straciła cały dobytek swojego życia. Pożar doszczętnie zniszczył dom i jego wyposażenie. Niestety, budynek nie został ubezpieczony, pomimo wielu starań ze strony właścicielki. Na chwilę obecną przyczyny pożaru nie są znane. Wstępnie straty zostały oszacowane na około. 200 tysięcy złotych. Celem akcji zainicjowanej przez pracowników i studentów Wydziału MFI jest odbudowanie domu.

Na co dzień Magdalena Granos prowadzi zajęcia z informatyki. Kilka lat temu przeprowadziła się z Wrocławia do Majdanu Skrzynieckiego, gm. Borzechów. Spieniężyła cały dobytek, kupiła ziemię, napisała projekt „Kraina Spełnionych Marzeń”, w ramach którego dostała dofinansowanie unijne na wybudowanie drewnianego, ekologicznego zamku na drzewie w Dolinie Chodelki i na stworzenie tu docelowo ośrodka edukacyjnego. W tym czasie przywróciła starorzecze Chodelki, zainstalowała oczyszczalnię ścieków i oświetlenie solarne. Na hektarowej działce stworzyła niezwykły ogród, na który składają się symboliczne kręgi wypełnione roślinami.

Wpłat pieniężnych dla poszkodowanej można dokonywać na konto Fundacji Absolwentów UMCS

ul. Kołłątaja 3, 20-006 Lublin

nr rachunku: 20 1910 1048 2788 3463 5107 0001

W tytule przelewu: Darowizna na rzecz Magdalena Granos.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączą się w akcję pomocy naszej koleżance!

Dyskusja (0 komentarzy)