Aktualności
Życie akademickie
30 Marca
Opublikowano: 2017-03-30

Pracownik warszawskiej uczelni zatrzymany za korupcję

Pracownik naukowy jednej z warszawskich wyższych uczelni, a jednocześnie kierownik projektu informatycznego w prywatnej spółce, oferował 900 tys. zł za nielegalne załatwienie 6 mln dofinansowania z NCBR. Usłyszał zarzut korupcji i płatnej protekcji.

Piotr Kaczorek z biura prasowego Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że 29 marca funkcjonariusze z wrocławskiej delegatury CBA zatrzymali pracownika naukowego jednej z warszawskich wyższych uczelni, a jednocześnie kierownika projektu informatycznego w prywatnej spółce.

„CBA ustaliło, że chciał nielegalnie załatwić ok. 6 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Za pomoc w zdobyciu akceptacji dla projektu obiecał pośrednikowi 900 tys. Zł” – podał Kaczorek. Dodał, że wrocławska delegatura CBA na podstawie własnych ustaleń prowadzi śledztwo w sprawie złożenia obietnicy korzyści finansowej w zamian za pośrednictwo w uzyskaniu dofinansowania z NCBR. Rzecznik wyjaśnił, że agenci CBA zebrali przeciw pracownikowi uczelni dowody i zabezpieczyli dokumenty.

„Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już w krakowskiej Prokuraturze Okręgowej zarzut o charakterze korupcyjnym – płatnej protekcji. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze: dozór policyjny i 300 tys. zł poręczenia majątkowego” – poinformował rzecznik CBA.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Fot. policja.pl

Dyskusja (0 komentarzy)