Aktualności
Życie akademickie
15 Maja
Opublikowano: 2017-05-15

Praktyki studenckie szansą na karierę

Co roku o wakacyjny staż w Provident Polska stara się blisko 1000 studentów. A jest o co walczyć – praktyki są płatne, umożliwiają zdobycie doświadczenia w międzynarodowej firmie i mogą zaowocować ofertą pracy. Właśnie wystartowała rekrutacja do kolejnej, 10. edycji praktyk studenckich One Level Up.

Provident przygotował w tym roku dla studentów 24 miejsca zarówno w biurze głównym, jak i oddziałach terenowych. Aplikacje można wysyłać do 27 maja. Firma spodziewa się, że – jak co roku – program One Level Up wzbudzi bardzo duże zainteresowanie wśród studentów.

Praktyki trwają dwa miesiące – lipiec i sierpień. Studenci dostają wsparcie indywidualnie przydzielonego im opiekuna, mają także dużą samodzielność w realizacji projektów. Najlepsi mogą liczyć na ofertę dalszej współpracy. Co roku zostaje z nami na dłużej ok. 30% stażystów – mówi Beata Bardoni, kierownik ds. dialogu społecznego w Provident Polska.

Ta firma „wciąga”

Program One Level Up organizowany jest od 10 lat. W Providencie wciąż pracuje kilka osób, które uczestniczyły w jego pierwszej edycji. Jedną z nich jest Sebastian Batóg, obecnie audytor wewnętrzy – koordynator.

W tym roku minie 10 lat odkąd pracuję w Providencie, a zaczęło się od praktyk studenckich w Departamencie HR – wspomina Batóg. – Osoba, która wówczas się mną opiekowała, również nadal jest związana z firmą. Okres praktyk wspominam jako czas intensywnego zdobywania doświadczenia, a także poznawania różnych obszarów, w których mógłbym się sprawdzić. W moim przypadku zaowocowało to ofertą pracy w Biurze Audytu.

Sebastian Batóg w ubiegłym roku po raz pierwszy sam miał okazję zasiąść po drugiej stronie stołu i przeprowadzać rekrutację na praktyki jako opiekun. – Rada dla przyszłych praktykantów? Nikogo nie udawajcie, wierzcie w siebie i nie obawiajcie się popełniania błędów. Nie mylą się tylko ci, którzy nic nie robią. I uważajcie – ta firma „wciąga” – dodaje z uśmiechem.

Wciągnęła także m.in. Esterę Pindel, studentkę Finansów i Rachunkowości na SGH, która w 2015 roku zgłosiła się na praktyki do Biura Bankowego i obecnie pracuje na stanowisku administratora ds. bankowych.

Do Providenta trafiłam po II roku studiów. Nie miałam wówczas żadnego doświadczenia zawodowego. W trakcie praktyk bardzo dużo się nauczyłam. Miałam możliwość brania udziału w bieżących projektach, czułam się częścią zespołu – podkreśla Estera. – Bardzo dobrze wspominam także współpracę z opiekunem, od którego otrzymywałam regularnie informację zwrotną, dzięki czemu wiedziałam, czy dobrze sobie radzę  dodaje.

Dobry pracodawca to lojalni pracownicy

Obecnie studenci mogą zgłaszać się do kolejnej edycji programu One Level Up. Praktyki będzie można odbyć m.in. w Departamencie Personalnym, Departamencie Programowania Rozwoju i Szkoleń, Departamencie Zapobiegania Startom, a także Biurze Analiz Biznesowych, Biurze Komunikacji Wewnętrznej oraz Biurze Audytu, Zgodności i Ryzyka. To właśnie praktyki w tym ostatnim cieszyły się w ubiegłym roku największym zainteresowaniem – na jedno miejsce zgłosiło się aż 163 chętnych.

– Jesteśmy instytucją finansową, więc poszukujemy głównie studentów kierunków ścisłych, aczkolwiek dla humanistów także przygotowaliśmy oferty – mówi Beata Bardoni. – Po etapie przyjmowania aplikacji wyłonimy najlepszych kandydatów do poszczególnych działów, którzy zostaną zaproszeni do siedziby firmy na spotkanie w ramach drzwi otwartych i w trakcie tej wizyty będą mogli lepiej poznać firmę i porozmawiać z potencjalnymi opiekunami.

Provident Polska to jeden z najlepszych pracodawców na naszym rynku. Firma działa od 20 lat i zatrudnia blisko 2000 osób. Średni staż pracy w firmie wynosi ok. 7,5 roku. Aż 55 proc. pracowników zawiązanych jest z nią od co najmniej 10 lat. Od pięciu lat Provident co roku nagradzany jest prestiżowym, międzynarodowym certyfikatem Top Employer.

Provident otrzymał także nagrodę za program One Level Up – w 2015 roku uzyskał on certyfikat w Programie Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk. Wyróżnienie poprzedzone było wieloetapowym badaniem obejmującym obszary związane z przygotowaniem merytorycznym programu, przebiegiem, komunikacją oraz promocją. Jednym z elementów ewaluacji były również opinie wyrażone przez studentów zbierane przez zewnętrznych audytorów.

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A. 

Provident Polska S.A jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF). Firma jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 12 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem Zarządu jest David Parkinson.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową – dociera do wszystkich grup klientów, i oferuje szereg produktów: Pożyczkę konsumencką (w różnych wariantach: pożyczkę online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą), pożyczkę konsolidacyjną i pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest responsible lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie.

W 2014 roku Provident zaprezentował pierwszy raport społeczny na rynku pożyczkowym, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2012-2013 oraz przedstawił strategię działań na kolejne lata. W 2015 i 2016 roku Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku Provident, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma pięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (2013, 2014, 2015, 2016, 2017).

Karolina Łuczak

Dyskusja (0 komentarzy)