Aktualności
Życie akademickie
04 Lutego
Źródło: www.uj.edu.pl
Opublikowano: 2019-02-04

Premierowy budżet partycypacyjny na UJ CM

Rozszerzenie i doposażenie strefy studenta na Wydziale Farmaceutycznym – to projekt, który w pierwszym budżecie partycypacyjnym Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum (UJ CM) cieszył się największym uznaniem. W sumie na wszystkie przedstawione propozycje oddano 2715 głosów. W ramach założonej kwoty 100 tysięcy złotych zostanie zrealizowanych 5 przedsięwzięć.

UJ CM jako jedna z pierwszych uczelni w Polsce umożliwiła studentom i doktorantom przedstawienie i realizację projektów w ramach budżetu partycypacyjnego. Można je było składać od 14 września do 30 listopada ubiegłego roku. W tym czasie ich autorzy mieli możliwość odbycia spotkań konsultacyjnych z pracownikami działów administracji, których celem było rozwianie ewentualnych niejasności formalnych. Maksymalna kwota pojedynczego przedsięwzięcia nie mogła przekroczyć 50 tys. zł. Ostatecznie na liście znalazło się 7 pozytywnie zweryfikowanych projektów. W głosowaniu trwającym od 21 grudnia 2018 r. do 31 stycznia br. mogli wziąć udział wyłącznie studenci i doktoranci UJ CM. Jedna osoba mogła oddać głos na dowolną liczbę projektów, z tym zastrzeżeniem, że suma kosztów ich realizacji nie mogła przekroczyć 100 tys. zł. W rezultacie w plebiscycie wzięło udział 1426 osób, które oddały łącznie 2715 głosów.

Na liście projektów, które wybrano w ramach pierwszego budżetu partycypacyjnego, znalazło się pięć przedsięwzięć na łączną kwotę 88,6 tys. zł:

  • rozszerzenie i doposażenie strefy studenta na Wydziale Farmaceutycznym
  • zorganizowanie przestrzeni studenckiej w Instytucie Stomatologii
  • kuchenny kącik w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego
  • wykorzystanie technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w celach dydaktycznych
  • stworzenie laboratorium wirtualnej mikroskopii

Łukasz Wspaniały

 

Dyskusja (0 komentarzy)