Aktualności
Życie akademickie
10 Marca
Fot. Andrzej Romański
Opublikowano: 2022-03-10

Prestiżowe międzynarodowe studia na UMK

Trwa pierwszy nabór na studia magisterskie w zakresie zarządzania sportem, realizowane w międzynarodowym partnerstwie w ramach prestiżowego projektu programu Erasmus+. Najlepsi studenci z całego świata otrzymają atrakcyjne stypendia na cały okres trwania studiów.

Wraz z uniwersytetami w Lille, Lizbonie, Luksemburgu i Wilnie już od roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu będzie prowadzić wspólne studia magisterskie z zakresu zarządzania w sporcie. Ich uruchomienie to rezultat realizacji projektu GOALS (GOvernance & Administration of Leisure and Sports) ze środków Erasmus Mundus Joint Master Degree.

W ramach studiów, które zaczynają się na Uniwersytecie w Lille (koordynator projektu), studenci i studentki będą mieć możliwość wybrania w drugim i trzecim semestrze dwóch ścieżek (1) Sport industry oraz (2) Leisure, Sport and Event management. W przypadku wyboru pierwszej ścieżki II semestr studiów odbywa się na Uniwersytecie Mikolasa Romerisa w Wilnie, a w III – na Uniwersytecie w Lizbonie. Studenci zainteresowani tematyką realizowaną w drugiej ścieżce II semestr spędzą na UMK (na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania), a w III powrócą do Uniwersytetu w Lille. Istnieje też możliwość (dla każdej specjalności) wyboru w III semestrze tematyki „transformacji cyfrowej”, co wiąże się ze studiowaniem na Uniwersytecie LUNEX w Luksemburgu.

To pierwsze studia prowadzone w ramach programu Erasmus Mundus Joint Master Degree na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Są dofinansowane z budżetu Unii Europejskiej w wysokości ponad 5 mln euro na cały sześcioletni okres trwania projektu (5 edycji studiów). Środki te przeznaczone są głównie na stypendia dla najlepszych kandydatów i kandydatek – na około 25 miejsc w każdym roku przewidziano aż 20 stypendiów dla najlepszych, które przez cały okres kształcenia (24 miesiące) pokryją: koszt studiów oraz zakwaterowania i wyżywienia (1400 euro na miesiąc).

Uruchomienie atrakcyjnych i międzynarodowych studiów magisterskich to kolejny krok w kierunku internacjonalizacji kształcenia na UMK. Bardzo wysoka nota projektu GOALS otrzymana w konkursie (78 na 80 punktów) to wyraz uznania ze strony Komisji Europejskiej, ale również potwierdzenie wysokiej jakości programu, zaprezentowanej przez partnerstwo.  Dla studentów z kolei to szansa na uzyskanie międzynarodowego dyplomu i kompetencji niezbędnych do wejścia na krajowy i europejski rynek pracy – przekonuje prof. dr hab. Przemysław Nehring, prorektor UMK ds. kształcenia.

Termin składania dokumentów na studia mija 25 marca (jest jednak możliwość, by osoby, które kończą studia licencjackie w czerwcu/lipcu, swoje dyplomy dosłały po tym terminie). Oficjalna strona programu, na której znaleźć można więcej informacji, w tym formularz aplikacyjny: https://master-goals.eu/.

źródło: UMK

Dyskusja (0 komentarzy)