Aktualności
Życie akademickie
18 Grudnia
Źródło: www.pwr.edu.pl
Opublikowano: 2018-12-18

Prof. Cezary Madryas przyjęty do Academia Europaea

Rektor Politechniki Wrocławskiej, prof. Cezary Madryas, został przyjęty do Academia Europaea – prestiżowej organizacji zrzeszającej naukowców z różnych dziedzin.

Akademia, która ma siedzibę w Londynie, istnieje od 1988 roku. Należy do niej prawie 4000 wybitnych specjalistów z medycyny, chemii, fizyki, matematyki, ekonomii, nauk humanistycznych i społecznych. W tym gronie znajduje się też ponad 70 laureatów Nagrody Nobla. Działa na rzecz wprowadzania najwyższych standardów w nauce, badaniach i edukacji, a także wspiera interdyscyplinarne podejście do nauki. Podzielona jest na 20 sekcji w czterech grupach przedmiotowych: nauki humanistyczne, społeczne i pokrewne, ścisłe, biologiczne. Academia Europaea ma przedstawicielstwa m.in. w Barcelonie, Wrocławiu i Grazu. Dyrektorem naukowym „Wrocław Knowledge Hub” jest prof. Arkadiusz Wójs, dziekan Wydziału Podstawowych Problemów Techniki PWr.

Prof. Cezary Madryas został wybrany do liczącej 400 członków (w tym 15 z Polski) sekcji Physics and Engineering z nominacji prof. Adriana Bejana z Duke University oraz prof. Keitha Moffatta z University of Cambridge.

Źródło: PWr

 

Dyskusja (0 komentarzy)