Aktualności
Życie akademickie
16 Stycznia
Źródło: Facebook/SGH
Opublikowano: 2019-01-16

Prof. Paul H. Dembinski doktorem h.c. SGH

Profesor Paul H. Dembiński, światowej sławy ekonomista i politolog, otrzymał doktorat honoris causa Szkoły Głównej Handlowej. Uroczystość odbyła się w Auli Głównej podczas uroczystego posiedzenia Senatu AGH.

Uczestniczyli w nim m.in. ambasador Konfederacji Szwajcarskiej w Polsce, przedstawiciele świata nauki i polityki, członkowie władz warszawskich uczelni oraz żona, dzieci i wnuki prof. Paula Dembińskiego. W laudacji podkreślono, że „najwyższą godność akademicką nadaje się osobom wybitnym, zasłużonym dla rozwoju nauki, kultury, ludziom wielkiego formatu, bez działalności których świat byłby intelektualnie, materialnie uboższy, a używając języka kolorów – biało-czarny”.

– Godność ta jest zatem wyrazem uznania dla wyjątkowego dorobku naukowego, twórczej postawy i uczciwości zawodowej i życiowej. Jest przyznawana ludziom niekwestionowanych zasług. Do takich niewątpliwie należy Profesor Paul H. Dembiński – mówił prof. Janusz Ostaszewski, dyrektor Instytutu Finansów Kolegium Zarządzania i Finansów SGH, promotor w postępowaniu o nadanie tytułu.

Prof. Paul H. Dembinski to współtwórca i dyrektor think-tanku Obserwatorium Finansów w Genewie, wykładowca m.in. uniwersytetów w Genewie, Lozannie, Oksfordzie, Fryburgu, Krakowie i Waszyngtonie, dyrektor Instytutu Badań Ekonomicznych Eco’Diagnostic, a także członek rady strategicznej Centrum dla Polityki, Gospodarki i Religii oraz Dyrekcji Międzywydziałowego Instytutu Praw Człowieka i Etyki. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ekonomii i psychologii oraz propagatorem idei etyki i odpowiedzialności w świecie finansów.

MK

Źródło: SGH, eKAI

Dyskusja (0 komentarzy)