Aktualności
Życie akademickie
20 Lutego
Opublikowano: 2019-02-20

Prof. Rafał Matwiejczuk z UO ekspertem Komisji Europejskiej

Dr hab. inż. Rafał Matwiejczuk, prof. Uniwersytetu Opolskiego, został powołany na eksperta Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (Research Executive Agency – REA), działającej w ramach uprawnień delegowanych przez Komisję Europejską.

Prof. Matwiejczuk pracuje w Zakładzie Logistyki i Marketingu Wydziału Ekonomicznego UO. W REA będzie doradzał w kwestiach związanych z programem Horizon 2020. Weźmie udział w procesie oceny projektów złożonych do Agencji Wykonawczej ds. Innowacyjności i Sieci (Innovation and Networks Executive Agency – INEA), w ramach programu Horizon 2020 – Work Programme 2018-2020. Smart, Green and Integrated Transport.

Horyzont 2020 to program ramowy w zakresie badań naukowych oraz innowacji, który został przyjęty przez Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej w grudniu 2013 roku. To największy do tej pory projekt realizowany przez UE w zakresie badań i innowacji. Budżet programu wynosi 80 mld euro, z czego 2,8 mld euro zostanie przeznaczone na badania naukowe oraz innowacje.

Maciej Kochański

Dyskusja (0 komentarzy)