Aktualności
Życie akademickie
29 Marca
Źródło: www.ue.wroc.pl
Opublikowano: 2023-03-29

Prof. Wojciech Czakon doktorem honoris causa UEW

Prof. Wojciech Czakon z Uniwersytetu Jagiellońskiego został doktorem honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Uroczystość nadania najwyższej godności akademickiej odbyła się 23 marca.

Wojciech Czakon jest profesorem nauk ekonomicznych. Tworzył Katedrę Zarządzania Strategicznego na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, którą obecnie kieruje. Wcześniej był związany z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, gdzie z kolei powołał Katedrę Teorii Zarządzania. Przez wiele lat był wykładowcą MBA Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie.

Interesuje się zjawiskami międzyorganizacyjnymi, strukturami i strategiami firm wobec ważnych aktorów otoczenia. Zgłębiając behawioralne uwarunkowania strategii (m.in. preferencje, interpretacje, zaufanie), otwiera drogę do skuteczniejszych zachowań strategicznych firm. W orbicie jego zainteresowań znajdują się też: koopetycja, współpraca strategiczna, konkurowanie,  procesy i struktury sieci międzyorganizacyjnych, a także metodologia badań.

Jest autorem ponad 200 publikacji z zakresu zarządzania strategicznego w polskich i międzynarodowych czasopismach naukowych. Należy do Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk, Academy of Management, European Academy of Management, International Society for Professional Innovation Management, European Institute for Advanced Studies in Management.

Dodajmy, że prof. Czakon regularnie publikuje swoje teksty również na łamach „Forum Akademickiego”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)