Aktualności
Życie akademickie
26 Stycznia
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2024-01-26

Profil KUL najbardziej angażujący na FB w 2023 roku

Profil Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II wygenerował w ubiegłym roku najwięcej interakcji na akademickim Facebooku – wynika z zestawienia przygotowanego przez PSMM Monitoring & More, jednej z najstarszych na rynku firm specjalizujących się w monitoringu mediów.

Wśród uczelnianych mediów społecznościowych to nie Instagram, TikTok, X czy LinkedIn, ale właśnie Facebook cieszy się nadal największą popularnością. Analitycy warszawskiego PSMM Monitoring & More sprawdzili, jak szkoły wyższe radziły sobie w tym serwisie w całym ubiegłym roku. Okazało się, że najbardziej angażującym był profil Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Uczelnia opublikowała w tym okresie 1589 postów, które uzyskały ponad 90 tys. interakcji (like, komentarz, udostępnienie).

Na drugim miejscu znalazł się Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (409 postów, 89,7 tys. interakcji), któremu z kolei przybyło w 2023 roku najwięcej nowych obserwujących – prawie 3,3 tys. Podium zamknęła Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie (538 postów, 75,6 tys. interakcji).

Na kolejnych dwóch miejscach uplasowały się uczelnie ze stolicy Dolnego Śląska: Politechnika Wrocławska (529 postów, 72,3 tys. interakcji) oraz Uniwersytet Wrocławski, który jako jeden z trzech w pierwszej dziesiątce przekroczył granicę 1 tys. opublikowanych postów (1054) – wygenerowały one blisko 70 tys. interakcji. Podobną „siłę rażenia” miało 491 wpisów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Następna w zestawieniu – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – miała 985 postów (66,4 tys. interakcji).

Niezbyt aktywne na FB były między styczniem a grudniem 2023 roku dwie największe polskie uczelnie. Relatywnie mało angażujący był profil Uniwersytetu Warszawskiego, obserwowany przez rekordowe jak na polską akademię ponad 100 tys. osób. Opublikowanych 621 wpisów wywołało tylko 63,5 tys. interakcji. Jeszcze gorzej wypadł Uniwersytet Jagielloński, który z całej czołówki był najmniej aktywny na Facebooku – ledwie 225 postów przyniosło 57,1 tys. interakcji. UW i UJ przedzieliła jeszcze Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (1325 postów, 61,1 tys. interakcji).

MK

GDVgHRLXgAACH5x

Dyskusja (0 komentarzy)