Aktualności
Życie akademickie
02 Listopada
Opublikowano: 2018-11-02

Program mentoringowy Lean in STEM 2018

Kobiecy Mentoring rozwojowy to niezwykła szansa dla dziewcząt, które planują karierę w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) – w globalnej korporacji, instytucji badawczej, na uczelni, chcą stworzyć własny start-up lub w inny sposób podbić świat technologii i nauki. Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy z ośmioma partnerami z branży technologicznej i, przede wszystkim, z Mentorkami – prawdziwymi mistrzyniami w obszarze technologii i nauki, już po raz trzeci będzie inspirować młode, utalentowane dziewczęta do sięgania wyżej. Mentorkami w programie „Lean in STEM” są postacie niezwykle inspirujące: prezeski firm technologicznych, dyrektorki wielkich fabryk, wybitne naukowczynie, twórczynie start-upów, międzynarodowe ekspertki w swoich dziedzinach – Kobiety Mocy w technologii, innowacji i nauce. Program przeznaczony jest dla studentek i absolwentek wydziałów technicznych i ścisłych oraz dla doktorantek z politechnik, uczelni biznesowych i medycznych. A także wszystkich dziewcząt, które swoją przyszłość wiążą z nauką lub technologią.

50 mentorek i 50 mentorowanych

Tegoroczna, czwarta edycja Programu Mentoringowego Lean in STEM jest wyjątkowa. Dzięki zaufaniu, jakie zdobyliśmy i wielkiemu sukcesowi poprzednich edycji, aż 50 dziewcząt może liczyć na opiekę mentorską 50 niezwykłych kobiet w siedmiu obszarach rozwojowych. Wsparcie kobiet, które budują spektakularne kariery w branży technologicznej i nauce, stwarza unikatową szansę dla młodych, ambitnych dziewcząt na zaplanowanie swojej zawodowej przyszłości. Do programu zgłaszać można się od 15 marca br. : www.leaninstem.pl/program-mentoringowy. Mentorka z nadesłanych aplikacji wybierze jedną mentorowaną (mentee) i będzie pracować z nią przez pół roku nad wspólnymi celami rozwojowymi. Każda para wypracuje własny schemat – każda relacja zbudowana w czasie trwania programu ma inny, wyjątkowy charakter. Projekty mogą być bardzo konkretne i wspierać konkretne badania naukowe, projekty technologiczne, czy inicjatywy społeczne, ale może to być praca nad sobą, swoją samoświadomością zawodową, pewnością siebie, autoprezentacją, tak zwanymi umiejętnościami miękkimi.

W tym roku supermoce Mentorek podzielone zostały na takie obszary rozwoju jak: 1. Przywództwo i kariera zarządcza 2. Tajemnice kariery w globalnej korporacji i procesie produkcyjnym 3. Chcę mieć start-up 4. Chcę działać w kontekście globalnym, 5. Kariera naukowa i akademicka, 6. Nauka w kontekście popularyzacji 7. Umiejętności miękkie w technologiach i nauce.

Po co mentoring?

Mentoring kobiecy to partnerska relacja między mistrzynią (mentorką) a uczennicą (mentee), zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału uczennicy. Polega na inspiracji, stymulowaniu i doradztwie opartych na bazie wiedzy, doświadczeń życiowych i zawodowych mentorki. Pozwala na świadome zarządzanie życiem i projektowanie własnej przyszłości w szerokiej perspektywie. Mentoring jest procesem dwustronnym – z tej relacji czerpie nie tylko mentee, ale też mentorka, która ma szanse zobaczyć wiele spraw z innej perspektywy i zyskać mnóstwo nowych impulsów do rozwoju osobistego. Celem długoterminowym mentoringu jest wszechstronny rozwój jednostki, pomoc w efektywnym budowaniu ścieżki kariery zawodowej i wypracowaniu satysfakcjonującej postawy wobec życiowych wyzwań.

Więcej informacji o Programie Mentoringowym Lean in STEM na stronie: www.leaninstem.pl.

Bianka Siwińska

Dyskusja (0 komentarzy)