Aktualności
Życie akademickie
20 Lipca
Opublikowano: 2023-07-20

Program stypendialny „New Technologies for Women – Ukraine”

Ukraińskie studentki, doktorantki i absolwentki szkół średnich mogą wziąć udział w programie stypendialnym dla dziewczyn w STEM. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 sierpnia. 

Program stypendialny „New Technologies for Women – Ukraine” skierowany jest do kształcących się na terenie Polski ukraińskich studentek, doktorantek i absolwentek szkół średnich (rozpoczynających jesienią studia techniczne), które z powodu trwającej na Ukrainie wojny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej/życiowej. W poprzedniej edycji wsparcie otrzymało 50 studentek kierunków technicznych.

Na program składają się:

  • 10-miesięczne stypendium finansowe w wysokości 12 tys. zł brutto (wypłacane w dwóch ratach),
  • warsztaty z umiejętności technicznych i miękkich z ekspertami Intel Technology Poland,
  • sesje doradztwa zawodowego oraz udział w programie mentorskim Buddies,

a także bezpłatny udział w Perspektywy Women in Tech 2024 – największym w Europie i Azji wydarzeniu dla kobiet w STEM, Tech & IT.

Do programu mogą aplikować: pochodzące z Ukrainy studentki oraz doktorantki kształcące się na polskich uczelniach technicznych i uniwersyteckich na kierunkach STEM (lista uczelni i kierunków), a także pochodzące z Ukrainy absolwentki liceum, rozpoczynające studia w obszarze STEM w roku akademickim 2023/2024, Kandydatki powinny znać język angielski w stopniu komunikatywnym, posiadać status studentki/doktorantki przez cały następny rok akademicki oraz dołączyć zaświadczenie z uczelni potwierdzające status studentki/doktorantki.

Przyjmowanie wniosków online trwa do 25 sierpnia. Na początku września ogłoszone zostaną nazwiska laureatek. Więcej o programie: www.stypendiadladziewczyn.pl/ukraine/.

Program stypendialny „New Technologies for Women – Ukraine” to inicjatywa Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i firmy Intel, które od lat współpracują na rzecz zwiększenia udziału kobiet w branży nowych technologii.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)