Aktualności
Życie akademickie
18 Marca
Opublikowano: 2022-03-18

Project Fleck – wsparcie dla studentów z Ukrainy

Project Fleck to inicjatywa skierowana do studentów z Ukrainy. Pomysłodawcy przedsięwzięcia, członkowie Collegium Invisibile, postanowili udzielić im wsparcia w zakresie podejmowania i kontynuowania studiów w Polsce i innych krajach. Zgłoszenia można nadsyłać do końca marca.

W związku z trwającą wojną, wielu ukraińskich studentów i studentek zostało pozbawionych możliwości kontynuowania nauki. Część z nich, pomimo trudnej sytuacji, planuje jednak zdobywać wykształcenie w Polsce oraz innych państwach, w których znaleźli schronienie. Członkowie Collegium Invisibile, studiujący w kraju i w zagranicznych ośrodkach, postanowili podzielić się z nimi doświadczeniem i pomóc w odnalezieniu się w nowych realiach, także tych akademickich.

W ramach Projektu Fleck oferują:

  • indywidualny mentoring obejmujący praktyczne porady,
  • poznawanie miejscowej rzeczywistości akademickiej,
  • wejście do polskiego środowiska akademickiego, zdobycie znajomości,
  • pomoc w nauce języka polskiego i innych języków w ramach konwersacji,
  • pomoc w rekrutacji na studia,
  • warsztaty z pisania listów motywacyjnych i innych praktycznych umiejętności,
  • stypendium w wysokości kilkuset złotych, a także porady w zakresie pozyskiwania innych stypendiów, grantów oraz form pomocy materialnej,
  • certyfikat uczestnictwa sygnowany przez Collegium Invisible.

Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić formularz. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 marca 2022 roku.

Następnie koordynatorzy poszukają partnera, z którym łączą Was zainteresowania i który będzie mógł Wam najlepiej pomóc (na przykład studenta tego samego kierunku, znającego zadeklarowane przez Was języki). Z nim będziecie współpracować od kwietnia do czerwca spotykając się na żywo lub przez internet – dokładną formę współpracy ustalicie sami – piszą organizatorzy, którzy zapraszają również maturzystów planujących rozpocząć studia w roku akademickim 2022/2023.

Projekt zakończy się obozem online, w czasie którego uczestnicy poznają się w szerszym gronie i wymienią doświadczeniami. Partnerami projektu są: Fundusz Stypendialny Talenty Princeton Polish Society.

Collegium Invisibile jest stowarzyszeniem działającym na rzecz wspierania rozwoju intelektualnego i społecznego wyróżniających się polskich studentów i studentek, a także doktorantów i doktorantek. Zostało założone w 1995 roku z inicjatywy prof. Wojciecha Gasparskiego. Do grona członków CI należą utalentowani, zainteresowani pracą naukową studenci oraz doktoranci polskich i zagranicznych uczelni oraz ich mistrzowie – wybitni naukowcy o rozmaitych specjalizacjach. Każdego roku stowarzyszenie organizuje programy edukacyjne i naukowe oparte o nowoczesne formy nauczania.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)