Aktualności
Życie akademickie
29 Listopada
Źródło: Uniwersytet Łódzki
Opublikowano: 2021-11-29

Prorektor Uniwersytetu Łódzkiego na czele ECSB

Dr hab. Agnieszka Kurczewska, prorektor Uniwersytetu Łódzkiego ds. współpracy z otoczeniem, została wybrana na prezydenta-elekta europejskiej organizacji The European Council for Small Business and Entrepreneurship. Będzie kierować organizacją w latach 2023–2025.

The European Council for Small Business and Entrepreneurship (ECSB) jest organizacją non-profit, której działalność opiera się na badaniach naukowych w obszarze przedsiębiorczości i małego biznesu. Powstała w 1988 roku i zrzesza obecnie około 400 członków reprezentujących 42 kraje. Jej podstawowym celem jest rozpowszechnianie wiedzy naukowej oraz wspieranie badań i otwartej wymiany pomysłów między środowiskiem akademickim, polityką i praktyką.

Bardzo cieszę się z powierzonej mi nowej funkcji. To ogromna odpowiedzialność, ale też możliwość realnego kształtowania europejskiej sceny naukowej w obszarze przedsiębiorczości. Wierzę, że przyniesie wiele wymiernych korzyści dla Uniwersytetu Łódzkiego i coraz większej grupy osób zajmujących się przedsiębiorczością na naszej uczelni. Swoje doświadczenia wykorzystuję już we właśnie zainaugurowanej Akademii Przedsiębiorczości – mówi dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ.

ECSB jest uznawana za główną organizację skupiającą europejskich naukowców zajmujących się przedsiębiorczością, którzy z powodzeniem współpracują ze społecznością praktyków oraz przyczyniają się do zwiększenia wpływu społecznego w obszarze przedsiębiorczości w całej Europie.

Dr hab. Agnieszka Kurczewska jest członkiem ECSB od 10 lat, a od sześciu zasiada w Zarządzie tej organizacji. W ramach swojej kadencji stworzyła konkurs BLI (Best Learning Innovation), organizowała warsztaty naukowe dla młodych naukowców i koordynowała działania reprezentantów władz krajowych. Jest pierwszym prezydentem z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej w historii organizacji.

Jest pomysłodawczynią i główną koordynatorką Akademii Przedsiębiorczości #UniLodz. To seria materiałów video, które mają przede wszystkim inspirować do zakładania własnej działalności.

źródło: UŁ

Dyskusja (0 komentarzy)