Aktualności
Życie akademickie
27 Września
Źródło: sites.ed.gov
Opublikowano: 2017-09-27

Przedłużona amerykańska akredytacja dla polskich uczelni medycznych

O trzy lata przedłużono okres obowiązywania pozytywnej oceny USA dla polskiego systemu akredytacji uczelni medycznych – poinformowało w komunikacie prasowym Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Polskie uczelnie medyczne dalej będą atrakcyjne dla studentów z USA.

Amerykański National Committee on Foreign Medical Education and Accreditation (NCFMEA) przyznaje pozytywne oceny polskim uczelniom medycznym poczynając od 1997 roku. Oznacza to, że studenci z USA mogą podejmować płatne studia medyczne na polskich uczelniach, ubiegać się o dofinansowanie nauki z federalnego programu kredytowego, a po zakończeniu edukacji przystąpić do państwowego egzaminu lekarskiego w Stanach Zjednoczonych, na takich samych zasadach jak osoby, które ukończyły studia na uczelniach amerykańskich.

W roku akademickim 2016/17 na uczelniach medycznych w Polsce studiowało 639 obywateli USA. Studia są płatne i realizowane w ramach tzw. mobilności pionowej, czyli realizacji kolejnego stopnia kształcenia na innej uczelni.

Jk

(źródło: PAP/Rynek Zdrowia)

Dyskusja (0 komentarzy)