Aktualności
Życie akademickie
05 Lutego
Opublikowano: 2019-02-05

PWSZ w Krośnie z certyfikatem UNAI

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie dołączyła do akademickiej inicjatywy ONZ: UNAI – United Nations Academic Impact. Jest czwartą uczelnią z Polski z certyfikatem społecznej odpowiedzialności.

UNAI jest globalną, międzynarodową inicjatywą łączącą uczelnie wyższe i organizacje pozarządowe wspierające realizację agendy programowej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Należy do niej 1300 instytucji z ponad 130 państw na całym świecie. Do zadań promowanych przez UNAI należą między innymi ochrona praw człowieka, nieograniczony dostęp do edukacji, zrównoważony rozwój, rozwiązywanie i zapobieganie konfliktom. Od 2010 roku UNAI tworzy dynamiczną i zróżnicowaną sieć składającą się ze studentów, badaczy i naukowców, analityków i centrów analitycznych, a także uczelni wyższych i innych organizacji oraz stowarzyszeń związanych z edukacją. Aktywność i usieciowienie są szczególnie istotne dla osiągania wyznaczonego przez ONZ globalnego celu  zrównoważonego rozwoju, a także sprawiają, że zaangażowane instytucje stają się inkubatorami nowych pomysłów i rozwiązań dla wyzwań, z którymi boryka się współczesny świat. UNAI jest łącznikiem wszystkich zainteresowanych organizacji, które pragną aby wspólnota międzynarodowa mogła swobodnie korzystać z niewyczerpanej energii i pomysłowości studentów i uczonych na całym świecie, dla pomyślnego rozwoju ludzkości. Zasady United Nations Academic Impact:

  1. Rozwiązanie problemu światowego ubóstwa.
  2. Kumulacja potencjału społeczeństw.
  3. Edukacja dla wszystkich.
  4. Globalne obywatelstwo.
  5. Dostęp do kształcenia wyższego.
  6. Prawa człowieka.
  7. Dialog międzykulturowy.
  8. Podtrzymanie pokoju i rozwiązywanie konfliktów.
  9. Stabilny rozwój.

Certyfikatem United Nations Academic Impact mogą pochwalić się już trzy inne polskie uczelnie: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Uniwersytet w Białymstoku i Uczelnia Łazarskiego.

MK

Źródło: PWSZ Krosno

beznazwy 2 1

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)