Aktualności
Życie akademickie
30 Maja
Opublikowano: 2018-05-30

Raytheon oferuje staże polskim studentom

Firma Raytheon, dostawca rozwiązań dla systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej WISŁA, będzie gościć siedmioro polskich studentów na dwumiesięcznych praktykach w fabrykach w USA.

Staże dla studentów z politechnik w Łodzi, Kielcach, Krakowie i Wrocławiu rozpoczną się w lipcu. We współpracy z opiekunami praktyk ich uczestnicy będą zdobywali wiedzę i rozwijali swoje umiejętności zawodowe, aby w przyszłości stali się profesjonalistami z doświadczeniem w międzynarodowym środowisku biznesowym. Studenci zapoznają się z działalnością firmy Raytheon i będą otrzymywali konkretne zadania, pracując w takich w takich działach, jak: łańcuch dostaw, inżynierii mechanicznej, zarządzania procesami i jakością. Program stażowy został ukierunkowany na rozwój umiejętności związanych z produkcją systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot.

– Nasz program praktyk ma na celu rozwój praktycznych i pożądanych w dzisiejszym świecie kompetencji poprzez pracę w jednej z największych firm branży zbrojeniowej na świecie – powiedział Pete Bata, wiceprezes na Polskę spółki Raytheon Integrated Defense Systems. – Firma Raytheon wspiera edukację przyszłych pokoleń polskich inżynierów, pozwalając im zdobywać doświadczenia przy najważniejszych projektach sektora zbrojeniowego, jakim jest Polski Patriot.

Staże w Raytheonie zostały zorganizowane we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Ambasadą USA w Polsce.

Agata Grzeszkiewicz

Dyskusja (0 komentarzy)