Aktualności
Opublikowano: 2018-12-12

Rekordowy rok w Ośrodku Kształcenia Lotniczego PRz

30 osób ukończyło w tym roku całkowite szkolenie lotnicze do licencji pilota samolotowego liniowego w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej. To najlepszy wynik w 40-letniej historii OKL.

Pilotaż to flagowa specjalność kształcenia w Politechnice Rzeszowskiej. W niedzielę, 9 grudnia, Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej zakończył tegoroczne praktyczne szkolenie studentów pilotażu. Ostatnimi zadaniami, z którymi studenci musieli sobie poradzić, były: nocne szkolenie VFR – loty z widocznością, a także szkolenie IFR – loty według wskazań przyrządów.

– Rok 2018 był rekordowy w historii pilotażu Politechniki Rzeszowskiej. W sumie 114 studentów spędziło w powietrzu 6 156 godzin, co jest wyjątkowym wynikiem, jeśli porównać ten czas chociażby z ubiegłym rokiem, kiedy nalot wyniósł 3 839 godzin. W 2018 roku wykonano też 11 107 operacji startów i lądowań – mówi Mieczysław Górak, dyrektor Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej.

W 2018 r. całkowite szkolenie lotnicze do licencji pilota samolotowego liniowego ukończyło 30 osób, co również jest najlepszym wynikiem w 40-letniej historii OKL PRz. Rozpoczęcie szkolenia lotniczego praktycznego w roku 2019 planowane jest na 15 marca.

Politechnika Rzeszowska od ponad 40 lat szkoli pilotów lotnictwa cywilnego, a od 2007 roku również mechaników lotniczych obsługi.  Żadna inna politechnika w Polsce nie ma takiego zaplecza technicznego i bazy szkoleniowej dla przyszłych pilotów. Do dziś w Politechnice Rzeszowskiej wykształciło się ponad 780 pilotów lotnictwa cywilnego.

Katarzyna Kadaj-Kuca

 

Dyskusja (0 komentarzy)