Aktualności
Życie akademickie
01 Marca
Opublikowano: 2017-03-01

Rektor apeluje o pomoc studentce

Rektor prof. Marek Tukiendorf, głęboko poruszony informacjami o nieszczęściu jakie dotknęło studentkę Politechniki Opolskiej Martynę Nawrocką, która straciła matkę i dach nad głową w pożarze, podjął wszelkie możliwe starania, aby służby techniczne uczelni włączyły się aktywnie do pomocy w przywrócenie właściwego stanu technicznego zniszczonego mieszkania.

Rektor apeluje także do wszystkich nauczycieli oraz pracowników administracji, aby włączyli się, w miarę swoich możliwości, do grupy ludzi dobrej woli.

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym, co spotkało Martynę, dlatego jako uczelnia postaramy się otoczyć ją opieką i udzielić takiego wsparcia, jakie tylko będzie możliwe – deklaruje kanclerz Politechniki Opolskiej pani Barbara Hetmańska. – To bardzo budujące, że nasi studenci nie pozostali obojętni na los swojej koleżanki i zorganizowali zbiórkę – dodaje.

Akcja samorządu studenckiego, instytucjonalna pomoc uczelni i prywatna rektora, to dopiero początek. Szykowane są kolejne charytatywne wydarzenia.

Tymczasem – pomagajmy!

Źródło: wu.po.opole.pl/

Dyskusja (0 komentarzy)