Aktualności
Życie akademickie
18 Września
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2023-09-18

RGNiSW apeluje do społeczności akademickiej o udział w wyborach

Bądźmy przykładem obywatelskiego zaangażowania dla wszystkich współobywateli pragnących postępu i rozwoju – apeluje Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego do członków społeczności akademickiej w Polsce przed zbliżającymi się wyborami.

W związku z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego, której przewodniczy dr hab. Marcin Pałys, wystosowała apel do członków społeczności akademickiej. Gorąca zachęca w nim do udziału w wyborach do Sejmu i Senatu i oddania ważnego głosu, przekonując, że to wyraz obywatelskiej odpowiedzialności, ale także możliwość wpływania na kształt spraw zasadniczych.

My, ludzie nauki, przyczyniamy się do rozwoju społeczeństwa, gospodarki i kultury. Decyzje podejmowane na szczeblu parlamentarnym mają znaczący wpływ na warunki pracy, finansowanie badań, innowacje oraz na jakość całego procesu edukacji. Państwa udział w wyborach to nie tylko wybór przedstawicieli, ale również możliwość wskazania priorytetów, jakie chcielibyśmy wprowadzić. Niezależnie od tego, czy jesteśmy nauczycielami akademickimi, badaczami, doktorantami, pracownikami administracji i służb wspomagających instytucje nauki i edukacji, czy też wciąż zdobywającymi wiedzę i umiejętności studentami, dzięki udziałowi w wyborach nasz głos ma znaczenie dla decyzji podejmowanych na poziomie parlamentarnym i rządowym – czytamy w apelu.

Rada podkreśla ponadto, że głosy oddane w wyborach oddziałują na kształtowanie ogólnych kierunków rozwoju kraju, a udział w procesie wyborczym jest szansą wyrażenia aspiracji cywilizacyjnych rozwijającej się Polski, w której nauka i edukacja odgrywać będą kluczową rolę.

Bądźmy przykładem obywatelskiego zaangażowania dla wszystkich współobywateli pragnących postępu i rozwoju – kończy swój apel Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Przypomnijmy, że wybory do Sejmu i Senatu zostały zarządzone na 15 października 2023 roku.

MK

Apel RGNiSW

Dyskusja (0 komentarzy)