Aktualności
Życie akademickie
06 Marca
Źródło: archiwum prywatne
Opublikowano: 2023-03-06

Rozłożyć klimat na czynniki pierwsze

Dr Tomasz Rożek rozłoży klimat na czynniki pierwsze podczas najbliższego spotkania z cyklu „Przybij piątkę nauce”. Wykład online odbędzie się 15 marca.

Hasłem przewodnim IV edycji cyklu organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest „Razem na rzecz lepszego jutra”. W tym roku wykłady poświęcone są klimatowi, jego zmianom, bioróżnorodności, produkcji żywności, ale też transformacji cyfrowej. Prelegenci przedstawiają najlepsze praktyki, które mają wymierny wpływ na jakość naszego życia i stan środowiska naturalnego.

Podczas najbliższego spotkania, w środę 15 marca, poruszone zostaną kwestie dotyczące zmian klimatu oraz ich konsekwencje. Ponadto uczestnicy dowiedzą się, co można zrobić, aby te zmiany spowolnić. Opowie o tym  dr Tomasz Rożek – doktor fizyki i dziennikarz naukowy, na co dzień zajmujący się popularyzacją nauki. Założyciel Fundacji Nauka. To Lubię, której misją jest popularyzacja nauki i nowych technologii zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci oraz nauka krytycznego myślenia. Laureat wielu nagród dziennikarskich. Kieruje działem naukowym w tygodniku „Gość Niedzielny”, w Radio 357 prowadzi program „Pytania z Księżyca”, a na YouTubie –  „Nauka. To Lubię” oraz „Nauka. To Lubię Junior”.

Jego wykład odbędzie się w środę, 15 marcao godz. 18:00 w formule online. Transmisja na kanale YouTube WSIiZ. Po wykładzie przewidziano sesję pytań od internautów. Patronem medialnym cyklu jest „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)