Aktualności
Życie akademickie
05 Grudnia
Źródło: www.ldk.lodz.pl/
Opublikowano: 2017-12-05

Rozśpiewana Łódź

Jubileuszowy, XX. Łódzki Festiwal Chóralny Cantio Lodziensis przyniósł kolejne rozstrzygnięcia. Do tegorocznej edycji akces zgłosiło 50 chórów, z których Rada Artystyczna zakwalifikowała do finałowej rywalizacji 24 zespoły. Jury przyznawało nagrody w ośmiu kategoriach: chóry dziecięce, chóry młodzieżowe, chóry akademickie, chóry stowarzyszeń i towarzystw śpiewaczych, chóry szkół muzycznych I stopnia, chóry szkół muzycznych II stopnia oraz gospel i muzyka rozrywkowa.

W kategorii chóry akademickie I miejsce przypadło Akademickiemu Chórowi Politechniki Krakowskiej Cantata pod batutą Marty Stós, na II stopniu podium uplasował się Chór Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie dyrygowany przez Joannę Gutowską-Kuźmicz.

Odbywający się od 1998 roku festiwal zaliczany jest do prestiżowych, jednych z największych w naszym kraju konkursowych imprez chóralnych. Do tej pory wystąpiło w jego ramach ponad pół tysiąca krajowych oraz zagranicznych chórów i zespołów wokalnych.

Organizatorami XX. Łódzkiego Festiwalu Chóralnego Cantio Lodziensis byli: Łódzki Dom Kultury, Polski Związek Chórów i Orkiestr, a także Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W gronie partnerów znaleźli się natomiast: Urząd Marszałkowski w Łodzi, Urząd Miasta Łodzi, Akademia Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi oraz Kuratorium Oświaty i Społeczna Akademia Nauk w Łodzi.

az

(źródło: pk.edu.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)