Aktualności
Życie akademickie
14 Grudnia
Opublikowano: 2017-12-14

Rozstrzygnięcie konkursu EDUinspiracje

Znamy już laureatów konkursów organizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji: EDUinspiracje, EDUinspirator, EDUinspiracje – Media. Nagrodzeni odebrali statuetki oraz nagrody w trakcie uroczystej gali, która odbyła się 7 grudnia w Reducie Banku Polskiego w Warszawie.

Tegoroczna edycja odbyła się pod wspólnym hasłem dla wszystkich kategorii „Podziel się Sukcesem”. Fundacja chciała nim zwrócić uwagę na fakt, jak ważne jest upowszechnianie rezultatów w projektach edukacyjnych oraz dzielenie się tym, co osiągnęliśmy. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję wysłuchania wykładu motywacyjnego specjalistki chemii konserwatorskiej i popularyzatorki nauki dr Moniki Aksamit-Koperskiej, która przedstawiła jak inspiracje zaczerpnięte z życia wpływają na rozwój nauki oraz jak ważna jest popularyzacja wyników badań w życiu społecznym.

W tym roku wśród nagrodzonych w konkursie EDUinspiracje znalazły się inicjatywy uznane za przykłady dobrych praktyk w zakresie upowszechniania i promocji rezultatów projektów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, inspirowania lokalnych społeczności oraz pozytywnego wpływu na rozwój edukacji. Obok zwycięzców konkursu EDUinspiracje nagrodzeni zostali również EDUinspiratorzy – osoby dla których udział w programie realizowanym przez FRSE stał się impulsem do aktywności w dziedzinie edukacji lub pomógł rozszerzyć jej dotychczasowy zakres. W ramach konkursu EDUinspiracje – Media Fundacja nagrodziła również najlepsze materiały dziennikarskie, które w inspirujący sposób przedstawiają programy i inicjatywy zarządzane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Zwycięzcy odebrali statuetki z rąk Andrzeja Wyczawskiego – zastępcy dyrektora generalnego FRSE, dyrektora Programu Erasmus+ oraz Liliany Budkowskiej –  dyrektor biura Programów Zewnętrznych i Międzysektorowych. Konkursy odbyły się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W konkursie EDUinspiracje 2017 laureatami zostali m.in.:

W kategorii Szkolnictwo wyższe Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie za projekt „Mobilność studentów i pracowników w programie Erasmus+ Akcja 1 Szkolnictwo wyższe”.

 W kategorii Projekty realizowane w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego Uniwersytet Gdański za projekt „W trosce o jakość w ilości – program interdyscyplinarnego wspierania studenta filologii obcej w oparciu o metodę tutoringu akademickiego w Uniwersytecie Gdańskim”.

W kategorii Informacja europejska dla młodzieży Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy za projekt „Prowadzenie regionalnego punktu informacyjnego Eurodesk Polska w Bydgoszczy”.

W kategorii Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej Uniwersytet Warszawski za projekt „Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej”.

W konkursie EDUinspirator w 2017 Grzegorz Mazurek (Warszawa).

W konkursie EDUinspiracje-Media 2017 Nagrodę specjalną przyznano jednogłośnie Gabrieli Jelonek z Radia Meteor UAM za pracę Pocztówka z Erasmus 2.

Pełna lista laureatów

Dyskusja (0 komentarzy)