Aktualności
Życie akademickie
24 Września
Opublikowano: 2020-09-24

Rusza Akademia kształcąca przyszłych radiowców

W poniedziałek, 28 września, Akademia Radiowa Polskiego Radia zainauguruje pierwszą serię specjalistycznych kursów kształcących przyszłych reporterów, wydawców i realizatorów radiowych.

Oferta skierowana jest do studentów po trzecim roku studiów oraz absolwentów studiów wyższych. Najlepsi uczestnicy kursów będą mieć szansę na pracę w Polskim Radiu.

– Akademia Radiowa została powołana w związku z potrzebą zapewnienia kadry dziennikarskiej na najwyższym poziomie warsztatowym, językowym i merytorycznym oraz ze względu na misję nadawcy publicznego. Akademia stwarza możliwość młodym, ambitnym i zdolnym ludziom realizowania ich powołania dziennikarskiego – mówi Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia.

Zgłoszenia przyjmowane będą na jeden z trzech kursów: na dziennikarza/reportera radiowego, wydawcę lub realizatora. Program każdego z kierunków obejmuje zarówno wykłady, jak i warsztaty umożliwiające zdobycie umiejętności niezbędnych w pracy radiowca. Jeden kurs to ok. 100 godzin zajęć; wszystkie odbywać się będą w obiektach Polskiego Radia – w wyposażonych w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie salach szkoleniowych i studiach oraz pracowni komputerowej. Zajęcia prowadzić będą znakomici trenerzy – byli i obecni pracownicy i współpracownicy Polskiego Radia oraz specjaliści ze świata nauki, mediów i kultury. Większość zajęć będzie miała charakter warsztatów, dlatego grupy szkoleniowe będą liczyć maksymalnie 6 osób.

Rekrutacja na kolejną edycję kursów zostanie ogłoszona w połowie października br.

źródło: PR

Dyskusja (0 komentarzy)