Z początkiem października ruszył kolejny cykl webinarów, podczas których studenci zapoznają się z najnowszymi rozwiązaniami i badaniami związanymi z branżą budowlaną. Szczególny nacisk położony jest na pokrycia dachowe.
Uniwersytet Zielonogórski, Politechnika Warszawska, Politechnika Śląska, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie – między innymi na wydziałach tych uczelni eksperci firmy Dörken prowadzili w ubiegłym roku branżowe webinary, wykłady i warsztaty. Dzięki nim studenci poszerzyli swoją wiedzę oraz dostosowali kompetencje do stale zmieniających się potrzeb rynku pracy w branży budowlanej.
W tym roku firma kontynuuje swoją edukacyjną aktywność, zapraszając do współpracy uczelniane wydziały, katedry czy docierając do kół naukowych. Inicjatywa kierowana jest przede wszystkim do studentów takich kierunków, jak: budownictwo ogólne, inżynieria środowiska, architektura krajobrazu, inżynieria materiałowa czy konserwacja zabytków.
Obserwujemy ciągłe przemiany i szybki rozwój w niemal każdej branży, dlatego nieustanne poszerzanie swoich kompetencji, śledzenie zmian i wiodących trendów powinno dotyczyć także szeroko pojętego budownictwa. Podczas webinarów dostarczamy przyszłym specjalistom informacji o najnowszych rozwiązaniach i badaniach powiązanych z branżą, kładąc szczególny nacisk na szybko zmieniające się realia rynku pokryć dachowych – wyjaśnia Piotr Pytel, doradca techniczny i ekspert firmy Dörken Delta.
Firma nie poprzestaje na webinarach, a w branżową edukację angażuje się na wiele sposobów. Przykładem takiego działania jest udział w projekcie Glocal, w ramach którego w 2021 r. przygotowano pokazowy dach zielony na terenie Politechniki Białostockiej oraz specjalne badania w laboratoriach. Rok później firma wsparła szkołę letnią tego projektu, przygotowując warsztaty i zajęcia, na których studenci mogli zobaczyć zielone dachy, stające się coraz ważniejszą częścią miast. Również teraz Dörken jest otwarty na wprowadzanie nowych działań w obszarze kształcenia. Organizowane wydarzenia są przy tym nie tylko okazją do zdobycia praktycznej wiedzy. Potwierdzony certyfikatem udział w szkoleniu może przydać się na dalszej ścieżce edukacyjnej lub zawodowej.
Nowy cykl webinarów właśnie się zaczyna. Pierwsze w tym roku akademickim spotkanie odbyło się w czwartek, 20 października, a jego uczestnikami byli członkowie Koła Naukowego Inżynierii Materiałów Budowlanych „Footprint” z Politechniki Krakowskiej. W najbliższym czasie planowane są kolejne. Każda placówka specjalizująca się w obszarze dekarstwa, budownictwa ogólnego, inżynierii środowiska, architektury krajobrazu czy konserwacji zabytków może włączyć się do działań Dörken, kontaktując się z polskim oddziałem firmy.
MK