Aktualności
Życie akademickie
14 Lutego
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2021-02-14

Rusza rejestracja na szczepienia nauczycieli akademickich

W poniedziałek, 15 lutego, rozpoczyna się proces rejestracji na szczepienia nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach. Zapisy obejmą tych, którzy urodzili się po 31 grudnia 1955 r.

Zgłoszeń uprawnionych pracowników uczelni do Narodowego Programu Szczepień dokonują rektorzy. Do zgłoszenia niezbędny będzie system POL-on. Do udziału w szczepieniach uprawnione są osoby spełniające następujące kryteria:

 • nauczyciele akademiccy lub inne osoby prowadzące zajęcia,
 • urodzone po 31 grudnia 1955 r.,
 • aktualnie zatrudnione na uczelni.

Proces zgłaszania pracowników na szczepienia krok po kroku:

 1. Uczelnia zbiera od uprawnionych pracowników deklaracje udziału w szczepieniach – jest to etap, który uczelnia organizuje i przeprowadza we własnym zakresie.
 2. Uczelnia w systemie POL-on przygotowuje listę pracowników zainteresowanych udziałem w szczepieniach wraz z wymaganymi danymi.
 3. System POL-on przekazuje listę zgłoszonych pracowników do NFZ.
 4. NFZ przekazuje odpowiednio posegregowane listy zgłoszeń do właściwych punktów szczepień.
 5. Punkty szczepień kontaktują się z zainteresowanymi pracownikami uczelni lub z koordynatorami szczepień na uczelni w celu ustalenia terminu szczepień.

Instrukcję zgłaszania pracowników na szczepienia za pośrednictwem systemu POL-on zamieszczono na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki. Webinarium dotyczące zgłoszeń przez system POL-on odbędzie się w poniedziałek, 15 lutego, o godzinie 12:00 na kanale OPI PIB na YouTube.

źródło: MEiN

 

Dyskusja (2 komentarze)
 • ~śmiałek 14.02.2021 13:31

  A co z nauczycielami akademickimi którzy urodzili się przed 31.12.1955 ? Gorszy sort - znamy to !

  • ~Janina 15.02.2021 18:54

   No właśnie, a swoją drogą skąd ta cezura 1955?