Aktualności
Życie akademickie
16 Marca
Źródło: Daftcode
Opublikowano: 2021-03-16

Ruszają bezpłatne kursy przygotowujące studentów do pracy w nowych technologiach

Warszawska fabryka start-upów Daftcode, przy współpracy z warszawskimi uczelniami, rozpoczyna kolejną serię bezpłatnych kursów wprowadzających studentów w tajniki programowania, projektowania i promowania cyfrowych produktów. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 marca.

Kursy DaftAcademy to doskonała okazja, aby przekonać się, jak wygląda budowanie start-upów od kulis. W czasie kursów studenci będą szlifować praktyczne umiejętności potrzebne do pracy w start-upach, a interaktywne wykłady online, prace domowe i wirtualne spotkania mentorskie będą odzwierciedleniem zadań, jakie faktycznie czekają młodych pracowników na początku kariery w nowych technologiach. Kursy DaftAcademy są organizowane nieprzerwanie od 2015 roku. W tym semestrze w inicjatywę zaangażowały się także Politechnika Warszawska, Uniwersytet SWPS i Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych oraz Uniwersytet Warszawski.

Start-upy potrzebują nie tylko programistów, ale też m.in. talentów biznesowych i kreatywnych. Dlatego DaftAcademy ponownie zaprasza zarówno na kursy tworzenia aplikacji mobilnych iOS czy programowania w Python, jak i na kursy dotyczące komunikacji marketingowej i brandingu oraz product designu. Daftcode przeszkolił dotychczas już 3530 studentów, a tylko w minionym roku nasi specjaliści spotykali się online z 800 kursantami – wylicza Paweł Seweryn, CEO Daftcode.

Tegoroczna edycja DaftAcademy to zarazem początek współpracy warszawskiego venture buildera z Google Cloud w ramach inicjatyw edukacyjnych. Dzięki temu partnerstwu uczestnicy DaftAcademy po raz pierwszy będą mieli okazję nauczyć się pracy na Google Cloud Platform i rozwijać swoje umiejętności w rozwiązaniach chmurowych. To praktyczne kompetencje, które przydadzą się studentom w wejściu na rynek pracy i będą dodatkowym atutem w ich CV czy na LinkedIn. Kurs będzie nastawiony na wykorzystywanie narzędzi Google Cloud w praktyce, a także na zdobywanie wiedzy poprzez pracę na platformie QwikLabs.

Chmura obliczeniowa to przyszłość biznesu. Coraz więcej firm przyspiesza swoją transformację, wdrażając rozwiązania Google Cloud, które pozwalają szybciej tworzyć aplikacje i podejmować mądrzejsze decyzje biznesowe, bazując na wielopłaszczyznowej analizie danych. Wszystkie przechodzące transformację chmurową firmy już potrzebują i będą potrzebowały jeszcze więcej specjalistów, którzy będą potrafili maksymalnie wykorzystać możliwości tych narzędzi. Dlatego naszym celem jest przygotować jak najwięcej chętnych osób i wyposażyć je w umiejętności, które będą stanowić o sukcesie biznesowym firm – tych małych i tych dużych. Kurs Google Cloud Computing Foundations, dostępny w ramach DaftAcademy, to bardzo dobre wprowadzenie do tematu chmury, które jednocześnie pozwala poznać funkcje i możliwości Google Cloud oraz zdobyć potwierdzenia nabytych umiejętności przydatne w wyróżnieniu się na rynku pracy – podkreśla Kamila Cioś z Google Cloud.

Udział w kursach mogą wziąć studenci z całej Polski, niezależnie od typu uczelni i kierunku studiów, a także absolwenci z maksymalnie 2-letnim stażem pracy. Najbardziej zaangażowani uczestnicy otrzymają certyfikat skracający drogę na letni staż w Daftcode lub spółkach portfelowych. Każdy kurs DaftAcademy składa się z 5–7 cotygodniowych spotkań, które zaczną się w kwietniu i zakończą w maju.

Aplikacje kandydatów zbierane są na stronie https://daftacademy.pl/ do 28 marca.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)