Po wejściu Polski do UE tysiące najzdolniejszych absolwentów biotechnologii opuściło nasz kraj w poszukiwaniu możliwości rozwoju zawodowego. Dziś trend ten ulega odwróceniu. Dzięki działaniom rodzimych pionierów biotechnologicznych ambitni młodzi ludzie mogą zdobywać doświadczenie w obszarze wysokich technologii bez przekraczania granic. Początkiem drogi zawodowej może być dla nich udział w III edycji programu stażowego Laboratorium Kariery w Polpharma Biologics.
Program Laboratorium Kariery oferuje możliwość odbycia rocznego, płatnego stażu w jednym z działów w Polpharma Biologics – oddziału biotechnologicznego Grupy Polpharma, zlokalizowanego w Gdańsku. W tym roku po raz pierwszy program skierowany jest do dwóch grup kandydatów, zróżnicowanych pod kątem wykształcenia i wiedzy branżowej:
Rekrutacja ruszyła 26 stycznia 2018 r. i potrwa do 22 lutego 2018. W ciągu tych 4 tygodni dokonana zostanie selekcja aplikacji, w wyniku której wybrane osoby zaproszone zostaną do wypełnienia testów umiejętności oraz predyspozycji zawodowych. Kolejnym zadaniem dla najwyżej ocenionych w testach kandydatów będzie przygotowanie case study na zadany temat, a ostatnim etapem procesu będzie osobista rozmowa rekrutacyjna w Polpharma Biologics w Gdańsku. Staż rozpocznie się w kwietniu 2018 roku.
Wyłonieni w drodze rekrutacji stażyści będą mieli okazję pracować w najnowocześniejszym laboratorium biotechnologicznym w kraju i szkolić się pod okiem doświadczonych ekspertów, uczestnicząc w realizacji projektów o zasięgu globalnym. Najzdolniejsi z nich otrzymają możliwość stałego zatrudnienia. Jednak już sam proces rekrutacji, poprzez jego złożoność, umożliwia wszystkim kandydatom zdobycie cennego w branży doświadczenia.
Poza comiesięcznym wynagrodzeniem oraz możliwością udziału w specjalistycznych szkoleniach wszyscy stażyści otrzymają także szereg benefitów – takich samych, jakie przysługują stałym pracownikom Zakładów Farmaceutycznych Polpharma. Wśród nich znajdują się m.in.: opieka medyczna, karta MultiSport, pożyczki mieszkaniowe, dofinansowanie posiłków czy dopłaty do biletów na liczne wydarzenia kulturalne i sportowe.
Liczba zgłoszeń do dwóch poprzednich edycji Laboratorium Kariery pokazuje, jak wysokie jest zainteresowanie młodych specjalistów zdobyciem szansy na rozwój kariery w obszarze biotechnologii w Polsce – w latach 2016 i 2017 do programu zgłosiło się ponad 2500 osób.
Więcej informacji na temat programu znaleźć można na stronie http://www.laboratorium-kariery.pl/
Agnieszka Wacnik