Aktualności
Życie akademickie
09 Października
Opublikowano: 2020-10-09

Ruszyła IV edycja programu mentoringowego TopMinds

Stowarzyszenie Top 500 Innovators, zrzeszające naukowców, przedsiębiorców a także specjalistów z zakresu transferu technologii i komercjalizacji, wraz z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta, która umożliwia wymianę naukową i kulturową pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi, zapraszają do udziału w programie mentoringowym TopMinds. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 listopada 2020 r.

TopMinds to program mentoringowy, który otwiera młodym, polskim naukowcom drzwi do międzynarodowej kariery. Dotychczas odbyły się trzy edycje, z których skorzystało już ponad 120 młodych osób oraz ich mentorów.

Udział w TopMinds 2021 mogą wziąć studenci i studentki ostatniego roku studiów magisterskich, którzy planują swoją karierę w obszarze nauki, oraz osoby przygotowujące rozprawy doktorskie na polskich uczelniach lub instytucjach naukowych oraz badawczych. Organizatorzy zachęcają do aplikowania osoby wyróżniające się na polu naukowym, pełne pasji i ambicji, stawiające nie tylko na sukces w środowisku akademickim, ale też nieustanny rozwój. „Wierzymy w potencjał, jaki tkwi w mentoringu, opartym na budowaniu relacji, indywidualnym podejściu oraz transferze wiedzy i doświadczeń. Dlatego każdy i każda z naszych uczestników i uczestniczek ma wyjątkową szansę realizować się pod opieką jednego ze współpracujących z nami naukowców, ekspertek i ekspertów, reprezentujących różne dziedziny nauki i kultury” – piszą w zaproszeniu.

W nadchodzącym roku uczestników i uczestniczki czekają również liczne warsztaty i szkolenia na tematy takie jak m.in. Jak zarządzać swoim czasem? Jak mówić o nauce, by podbić serca słuchaczy? W jaki sposób skutecznie rozwiązywać konflikty?

Program TopMinds pozwala zdobyć wiedzę, wzmocnić kluczowe kompetencje, poszerzyć swoją sieć kontaktów oraz poznawać dobre praktyki pod okiem wybitnych specjalistów i specjalistek.

Więcej informacji o programie, w tym regulamin, formularz zgłoszeniowy i pełna lista mentorów dostępne są na stronie topminds.pl.

Dyskusja (0 komentarzy)