Aktualności
Życie akademickie
02 Października
Opublikowano: 2017-10-02

Salon Książki Historycznej

„Czym jest historia? Echem przeszłości odbitym przez przyszłość. Odblaskiem przyszłości rzuconym w przeszłość” – stwierdził Victor Hugo. I jest w tych słowach bardzo dużo prawdy. Nie sposób przecież zrozumieć do końca zasad, tradycji, zwyczajów, a często i naszej zbiorowej mentalności, jeśli nie sięgniemy do źródła, jeśli nie spojrzymy wstecz i nie zobaczymy wydarzeń, które nas i nasz kraj ukształtowały.

11-14 października 2017 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33 odbędzie się III Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski. Jego organizatorem jest krakowski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego, a hasłem przewodnim Dawna Rzeczpospolita: historia – pamięć – dziedzictwo. Swój udział w Kongresie zapowiedziało wielu znakomitych historyków z kraju i zza granicy. Zarówno dla nich, jak i pasjonatów historii miejscem niezwykle atrakcyjnym będzie 3. Salon Książki Historycznej, na który organizatorzy zapraszają w dniach 12-14 października br.

To właśnie tam będzie można znaleźć najnowsze i najważniejsze publikacje na temat historii Polski. Nad realizacją tego wyjątkowego spotkania czuwać będą Targi w Krakowie, które od ponad 20 lat z wielkim sukcesem organizują  Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®.

Salon zapowiada się bardzo ciekawie. Udział w nim potwierdziły m.in: Wydawnictwo Wysoki Zamek Iwona Tokarska, Wydawnictwo Sejmowe, Biblioteka Wolności, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Towarzystwo Naukowe Societas Vistulana, Wydawnictwo Literackie, Międzynarodowe Centrum Kultury czy Towarzystwo Historyków i Zabytków Krakowa.

Będzie to z pewnością wyjątkowa okazja, aby kupić książki i czasopisma o tematyce historycznej, odnaleźć niszowe teksty poświęcone historii, reprinty czy bardzo popularne ostatnio układanki historyczne.

Salon Książki Historycznej, 12-14 października 2017

III Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski, 11-14 października 2017

Auditorium Maximum UJ
sala wystawowa, II piętro
ul. Krupnicza 33, Kraków

Zuzanna Oettingen

Dyskusja (0 komentarzy)