Aktualności
Życie akademickie
26 Września
Opublikowano: 2017-09-26

Salon Książki Historycznej

Rodzina Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie znów się powiększa. Do organizowanych od dwudziestu lat przez Targi w Krakowie Sp. z o.o. największych w Polsce Targów Książki dołącza Salon Książki Historycznej. Będzie to już trzecia odsłona imprezy towarzyszącej Kongresowi Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski. 

Salon Książki Historycznej odbędzie się 12-14 października 2017 r. w Auditorium Maximum UJ, sala wystawowa, II piętro, ul. Krupnicza 33, Kraków.

Salon Ksiażki Historycznej w Krakowie to: prezentacja dorobku kilkudziesięciu wystawców oraz możliwość zakupu książek i czasopism o tematyce historycznej, niszowych tekstów poświęconych historii, reprintów, a także układanek historycznych.

III Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski odbędzie się w dniach 12-14 października 2017 r. w Krakowie. Organizowany co pięć lat jest spotkaniem uczonych z całego świata, którzy w swych badaniach zajmują się nie tylko problematyką związaną z polską historią, ale również z jej kulturą, sztuką czy nauką. Przewodnim hasłem Kongresu jest „Dawna Rzeczpospolita: historia – pamięć – dziedzictwo”.

Międzynarodowa ranga Kongresu, rzesza miłośników historii w jednym miejscu i czasie oraz doświadczony organizator Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie – to elementy, które sprawią, że Salon Książki Historycznej w Krakowie będzie jednym z najszerszych prezentacji wydawnictw historycznych w kraju.

Źródło: historia.targi.krakow.pl

 

Dyskusja (0 komentarzy)