Aktualności
Życie akademickie
18 Marca
Źródło: www.nauka.gov.pl
Opublikowano: 2019-03-18

Samoloty dla studentów PWSZ w Chełmie

Trzy samoloty AT3 Serii R100 zakupione dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego trafiły do Centrum Lotniczego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Samoloty będą wykorzystywane w procesie szkolenia 150 studentów objętych ścieżką kształcenia Pilotaż. Dzięki nowym maszynom flota chełmskiej uczelni zwiększy się do 9 samolotów. Wicepremier Jarosław Gowin, który dokonał uroczystego przekazania jednostek, podkreślił, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie konsekwentnie buduje markę jednego z najlepszych w Polsce ośrodków kształcenia pilotażu cywilnego. Zakup trzech nowoczesnych samolotów szkoleniowych pozwoli kształcić studentów na sprzęcie najwyższej jakości.

‒ Zależy nam bardzo, aby nasi studenci byli odpowiednio i profesjonalnie przygotowani do pracy zawodowej. Do ich dyspozycji oddajemy sprzęt najwyżej jakości, dzięki temu mają okazję, aby korzystać z pełnej i nowoczesnej awioniki. To pozwoli im na doskonalenie swoich umiejętności i łatwy start na rynku pracy ‒ powiedział rektor PWSZ w Chełmie dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie.

Zakup nowych samolotów to nie wszystko. Uczelnia rozbudowuje także swoją infrastrukturę lotniczą. Oprócz dofinansowania na zakup samolotów uczelnia dostała także fundusze na budowę sztucznej nawierzchni pasa startowego lotniska w Depułtyczach Królewskich przy Centrum Lotniczym PWSZ w Chełmie. Betonowy pas startowy niezbędny do pełnego funkcjonowania ośrodka ponieważ umożliwia wykonywanie wszystkich operacji lotniczych, również w okresach niekorzystnych warunków pogodowych. Inwestycja ma podwoić liczbę studentów na kierunkach lotniczych oraz rozwinąć działalność uczelni (m.in. możliwość przeprowadzania remontów oraz napraw niemalże wszystkich rodzajów samolotów). Zakończenie budowy pasa przewidziane jest na rok 2021.

MK

Źródło: MNiSW 

Dyskusja (0 komentarzy)