Aktualności
Życie akademickie
12 Czerwca
Opublikowano: 2018-06-12

SGH, UW i Koźmiński prowadzą najlepsze studia MBA w Polsce

Programy: emba@uw – Executive MBA prowadzony przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Canadian Executive Master of Business Administration (CEMBA) prowadzony przez Szkołę Główną Handlową oraz Executive MBA prowadzony przez Akademię Leona Koźmińskiego zajęły ex aequo pierwsze miejsce w Rankingu MBA Perspektywy 2018.

MBA to studia cenione i warte inwestycji, bo mają wysoką stopę zwrotu. Zostały one ocenione w Rankingu MBA Perspektywy 2018.

– Podobnie jak w przypadku innych naszych klasyfikacji, podkreślamy, że ranking nie powinien być jedynym kryterium wyboru programu czy uczelni, ale z pewnością przynosi on informacje, które, wraz z projekcją własnych kryteriów wyboru, czynią odpowiedź racjonalną – mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, inicjator profesjonalnych rankingów edukacyjnych w Polsce.

Perspektywy mają ponad dwudziestoletnie doświadczenie w opracowywaniu profesjonalnych rankingów edukacyjnych, których opublikowały już ponad 70 w tym 19 edycji prestiżowego Rankingu Szkół Wyższych i 7 edycji Rankingu Programów MBA.

Organizatorzy programów MBA uczestniczących w rankingu wypełnili ankietę zawierającą kilkadziesiąt szczegółowych pytań. Odpowiedzi na nie posłużyły do ustalenia, kim są słuchacze ocenianych programów, kim wykładowcy, jak wygląda struktura i zakres programu, co oferują słuchaczom studia i jaki jest prestiż organizatora. W rankingu uwzględnione zostały preferencje pracodawców wynikające z badania ankietowego przeprowadzonego ma zlecenie Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” przez Centrum Badań Marketingowych INDICATOR.

Łącznie w Rankingu MBA Perspektywy 2018 uwzględniane jest siedem kryteriów (składających się łącznie z 26 wskaźników), w tym opinia absolwentów i opinia pracodawców. Kapitułę Rankingu współprowadzą: prof. Elżbieta Mączyńska, przewodnicząca PTE i prof. Maria Romanowska z Instytutu Zarządzania SGH.

Zgodnie z przyjętymi przez Kapitułę Rankingu zasadami, programy, których łączny wynik punktowy nie różni się więcej niż o 0,5% zostały sklasyfikowane na pozycji ex aequo.

Najlepsze studia dla mistrzów biznesu nagrodzone zostaną w Warszawie, 12 czerwca, podczas Gali towarzyszącej Forum Liderów Kształcenia Menedżerskiego Perspektywy 2018.

Najlepszymi programami MBA w Polsce w roku 2018 są:

I miejsce (ex aequo)

Program emba@uw – Executive MBA, prowadzony przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego,

Canadian Executive Master of Business Administration (CEMBA) prowadzony przez Szkołę Główną Handlową od 1995 roku,

Program Executive MBA prowadzony przez Akademię Leona Koźmińskiego.

Programy te od lat zamieniały się miejscami w czołówce Rankingu MBA Perspektywy. Tegoroczny rezultat i potrójna pozycja ex aequo jest potwierdzeniem ich klasy. Kapituła postanowiło uhonorować je dodatkowo tytułem Złotych Programów 2018.

IV miejsce

Program MBA Poznań – Atlanta prowadzony przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

V miejsce (ex aequo)

Executive MBA Katalyst prowadzony przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej

Executive MBA prowadzony przez Krakowską Szkołę Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

VII miejsce

MBA – SGH prowadzony przez Szkołę Główną Handlową

VIII miejsce

European Multicultural Integrated Management Program, International MBA prowadzony przez Krakowską Szkołę Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

IX miejsce

Alto Executive MBA prowadzony przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu

X miejsce (ex aequo)

International MBA in Strategy, Programme and Project Management prowadzony przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Polsko-Amerykański Program Studiów MBA prowadzony przez Polsko-Amerykańskie Centrum Zarządzania Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Pełny ranking i tabele szczegółowe można znaleźć w czerwcowym wydaniu miesięcznika Perspektywy oraz na stronie mba.perspektywy.pl.

Dyskusja (0 komentarzy)