Aktualności
Życie akademickie
29 Maja
Opublikowano: 2018-05-29

Siedmioro laureatów Studenckich Nobli

W konkursie Studencki Nobel, w którym wybierani są najlepsi polscy studenci, wyróżniono siedem osób.

Studencki Nobel to coroczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów od 2009 r. Tym razem nagrody przyznano w siedmiu kategoriach: w kategorii dziennikarstwo i literatura Julii Kalębie z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w kategorii fizyka i astronomia – Janowi Kwapiszowi z Uniwersytetu Warszawskiego, w dziedzinie nauk przyrodniczych i energetyki – Małgorzacie Bolt z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, w kategorii działacz – Aleksandrze Kucharskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w dziedzinie nauk społeczno-ekonomicznych – Bartłomiejowi Składance z Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, w kategorii medycyna i farmacja – Agacie Szymaszkiewicz z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w dziedzinie sztuki – Alicji Miruk-Mirskiej z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

– Chciałem państwu serdecznie podziękować za tą aktywność, którą do tej pory się wykazaliście i kibicuję, aby się ona nie skończyła w trakcie studiów, lecz żeby to było preludium tego, co będziecie robić później czy to w sferze nauki, w sferze działalności społecznej czy gospodarczej – mówił do laureatów Piotr Müller, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Uroczystość odbyła się w Ministerstwie

Przewodnicząca NZS Maria Cholewińska powiedziała podczas uroczystej gali, że w tej, jubileuszowej edycji konkursu była bardzo duża konkurencja. O Studenckiego Nobla do tej pory ubiegało się ponad 2000 osób – poinformowali przedstawiciele NZS.

Laureaci wybierani są na podstawie kryteriów, m.in.: ocena ze studiów, aktywność naukowa, społeczna oraz artystyczna, współpraca z prasą naukową oraz działalność w samorządzie studenckim i organizacjach studenckich. W konkursie udział brać mogą studenci uczelni publicznych i niepublicznych.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Dyskusja (0 komentarzy)