Aktualności
Życie akademickie
08 Września
Opublikowano: 2022-09-08

Skorzystaj z największej bazy wiedzy o stypendiach

Dzięki stypendiom tysiące osób może finansować studia na wymarzonej uczelni, wyjechać na staż za granicę czy realizować projekty artystyczne. MojeStypendium.pl to największy w Polsce portal z bazą wiedzy o programach stypendialnych. 

Marzeniem ambitnej młodzieży jest nauka w dobrym, a potem wyjazd na prestiżowe studia za granicę. Już jako studenci marzą o projektach naukowych czy artystycznych i osiągnięciach w karierze sportowej. Jeszcze później chcieliby odnaleźć się na rynku pracy i podnosić swoje kompetencje. Programy stypendialne ułatwiają spełnienie marzeń wszystkich tych grup.

MojeStypendium.pl, największy w Polsce portal z bazą wiedzy o programach stypendialnych MojeStypendium.pl aktywnie pomaga w realizacji tych planów. W serwisie znajdują się aktualne oferty stypendiów, konkursów i staży, po które może sięgnąć każdy, kto myśli o swoim rozwoju. Od początku jego istnienia zgromadzonych zostało ponad 15 tys. ofert stypendiów, konkursów i staży. To także miejsce publikacji rzetelnych artykułów o tematyce stypendialnej oraz edukacyjnej, m.in. o opodatkowaniu stypendiów czy o nauce i studiach za granicą.

Portal prowadzony jest od 2009 roku przez Fundację Dobra Sieć, aktywnie działającą w obszarze wykorzystywania nowych technologii dla dobra społecznego. Fundacja regularnie przeprowadza także szeroko zakrojone badania systemu stypendialnego w Polsce, których wyniki udostępnia w publikacjach (np. w raporcie „Mapa stypendiów III” z badania społecznych programów stypendialnych w Polsce z lat 2019-2020 oraz w poradniku o programach stypendialnych „Stypendia przyszłości”). Wszystkie publikacje i raporty z badań przeprowadzonych przez zespół portalu Moje Stypendium udostępniane są za darmo, w ramach misji społecznej Fundacji.

Działalność Fundacji obejmuje także wsparcie organizacji w tworzeniu, udoskonalaniu i promocji programów stypendialnych. W sierpniu 2022 r. wystartowała druga odsłona cyklu „Stypendia przyszłości”, w ramach którego dyskutuje się o najbardziej palących kwestiach związanych z prowadzeniem programów stypendialnych. W tym zakresie Fundacja współpracuje z organizatorami stypendiów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ponadto, na portalu regularnie publikowane są zestawienia grantów dla organizacji ze szczególnym uwzględnieniem grantów dla organizatorów stypendialnych oraz organizacji społecznych działających na polu edukacji i przeciwdziałania
wykluczeniu.

Co najważniejsze, korzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne i dostępne dla każdego.

MK, źródło: MojeStypendium.pl

 

Dyskusja (0 komentarzy)