Aktualności
Życie akademickie
29 Września
Ognik. Fot. Ryszard Sawicki
Opublikowano: 2017-09-29

Spacer z przewodnikiem

Kolejny spacer z przewodnikiem pt. „Kto nie zmienia na zimę ubrania? Zimozielone krzewy i drzewa” odbędzie się 1 października br. o godz. 11 w Ogrodzie Botanicznym UMCS.

Rośliny, które nie zmieniają „ubrania” na zimę, muszą się przygotować na jej surowe i zmienne warunki. Dla wielu gatunków potrzebne jest dodatkowo ciepłe okrycie. Większość tzw. zimozielonych drzew i krzewów uprawianych w przydomowych ogrodach to rośliny iglaste. Jest też grupa roślin liściastych, które przez cały rok są zielone. Takie rośliny chętnie są sadzone w ogrodach, ponieważ zdobią je przez cały rok. Jakie to rośliny? W jaki sposób je zabezpieczyć i jak pielęgnować w okresie zimy? Na te oraz inne pytania odpowie przewodnik Ryszard Sawicki podczas cyklicznego spotkania w Ogrodzie Botanicznym.

Przewodnik będzie czekał od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu (od ul. Willowej). Przewidywany czas trwania spaceru to około 2 godziny.
Udział w spacerze wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Katarzyna Kozielewicz

Dyskusja (0 komentarzy)