Aktualności
Życie akademickie
27 Lutego
Opublikowano: 2018-02-27

Spotkanie w Rzeszowie na temat możliwości wyjazdu do USA dla studentów

28 lutego w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z Konsul USA w Krakowie, Paulą Walker, która przedstawi możliwości wyjazdu do Stanów Zjednoczonych Ameryki dla młodzieży akademickiej.

Obecnie Polska jest jedynym krajem Strefy Schengen nie mającym zniesionego reżimu wizowego z USA. Jednym z możliwości wyjazdu do tego kraju jest program Work&Travel, z którego może skorzystać młodzież akademicka.

Podczas swojej prezentacji Konsul Paula Walker przedstawi szczegóły dotyczące głównie programu dla studentów Work&Travel, m.in. opowie w jaki sposób można aplikować, a także jakie wymagania stoją przed osobami starającymi się o taki wyjazd.

Program Work&Travel jest przeznaczony dla studentów, którzy chcą wyjechać do Stanów Zjednoczonych w miesiącach wakacyjnych, aby pracować i zdobywać doświadczenie, a także zwiedzać najpotężniejsze państwo Świata.

Program Work&Travel cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W ciągu kilku dni od ogłoszenia informacji o spotkaniu chęć udziału w nim zadeklarowało kilkadziesiąt osób. Tak duże zainteresowanie świadczy o tym, że studenci nie boją się podejmować wyzwań i chcą zdobywać doświadczenie zawodowe nawet na innym kontynenciepodkreśla Dominik Łazarz z Biura Prasowego WSIiZ w Rzeszowie.

Spotkanie odbędzie się 28 lutego o godzinie 13.00 w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, ul. Sucharskiego 2, w sali RA 53. Osoby zainteresowane udziałem mogą się zgłaszać na adres bk@wsiz.rzeszow.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Dominik Łazarz

Dyskusja (0 komentarzy)