Aktualności
Życie akademickie
28 Sierpnia
Fot. Paweł Skraba
Opublikowano: 2017-08-28

Srebrny medal drużyny w taekwondo

Polskie taekwondzistki Aleksandra Krzemieniecka, Magdalena Leporowska, Patrycja Adamkiewicz i Hanna Okoniewska zdobyły srebrny medal 29. Letniej Uniwersjady w taekwondo w drużynie. W finale Polki przegrały z Serbią 5:36.

Biało-czerwone doskonale spisywały się w hali Taoyuan Arena, pokonując kolejno drużyny Francji 18:16, Węgier 13:12 i Meksyku 10:8. Dopiero w finale lepsze okazały się Serbki.

Gorzej poszło męskiej drużynie w składzie Karol Hołubowicz, Jarosław Mecmajer, Mikołaj Szaferski i Jakub Posadzy. Polacy po pokonaniu Brazylii 27:25 i Mongolii 26:24 przegrali w ćwierćfinale z Kazachstanem 21:22.

Drużynowy medal Polek jest trzecim krążkiem polskich taekwondzistów w Tajpej i jednocześnie w historii ich startów w uniwersjadach. Wcześniej na podium stawali w rywalizacji indywidualnej Aleksandra Kowalczuk (srebro) i Bartosz Kołecki (brąz).

Paweł Skraba

Wyjazd na uniwersjadę jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Głównym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski jest PKN ORLEN. Partnerami akademickiej reprezentacji Polski są miasto stołeczne Warszawa oraz marka Dare 2b – producent odzieży sportowej. Patronem medialnym jest Onet.pl.

Więcej informacji na stronie uniwersjada.pl i profilu facebook.com/poluniteam.

Dyskusja (0 komentarzy)