Aktualności
Życie akademickie
10 Lutego
Opublikowano: 2021-02-10

Startuje Akademia Przedsiębiorczości UMCS

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie uruchamia kolejną edycję „Akademii Przedsiębiorczości” – nowatorskiego programu ukierunkowanego na kształtowanie kompetencji, rozwój postaw i zachowań przedsiębiorczych.

Celem programu jest wykształcenie profesjonalistów gotowych do realizacji swoich pomysłów biznesowych oraz przygotowanie ich do pełnienia roli liderów w różnego rodzaju instytucjach i przedsiębiorstwach. Inicjatywa adresowana jest do studentów, doktorantów, pracowników oraz absolwentów (posiadających kartę Absolwenta UMCS) lubelskiej uczelni. Tegoroczna edycja będzie przebiegać pod hasłem „Przedsiębiorczość jest kobietą”.

W ramach Akademii odbędzie się 8 webinariów mających pokazać, że decyzja o pójściu własną drogą rozwoju zawodowego opartego na aktywności biznesowej może stać się interesującą alternatywą także dla kobiet. Spotkania będą prowadzone przez ekspertów, którzy podzielą się fachową wiedzą przydatną do rozwijania własnego biznesu. Webinary będą koncentrować się wokół takich zagadnień, jak: wprowadzenie do biznesu i przedsiębiorczości, miejsce kobiet w biznesie, źródła finansowania i aspekty prawnych podejmowanej działalności, pisanie projektów (obszar B+R), prezentacja pomysłu, marketing i wykorzystanie social mediów, blaski i cienie bycia przedsiębiorcą oraz kompetencje miękkie w biznesie.

Tegoroczna edycja Akademii Przedsiębiorczości rozpocznie się 4 marca, a zakończy 8 kwietnia. Nabór zgłoszeń trwa do 25 lutego. Zapisy odbywają się poprzez platformę: https://www.becas-santander.com/pl. W każdym webinarze może uczestniczyć 25 osób. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Ze szczegółowym harmonogramem oraz terminami webinariów można się zapoznać na stronie: https://www.umcs.pl/pl/harmonogram,20715.htm. Tegoroczna Akademia Przedsiębiorczości będzie realizowana przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Santander Universidades.

źródło: UMCS

 

Dyskusja (0 komentarzy)