Aktualności
Życie akademickie
24 Listopada
Opublikowano: 2021-11-24

Startuje Akademia Przedsiębiorczości #UniLodz

Uniwersytet Łódzki będzie przekonywał swoich studentów i doktorantów, że przedsiębiorczości można się nauczyć bez względu na kierunek studiów. Wirtualną Akademię Przedsiębiorczości #UniLodz tworzą wykładowcy, doświadczeni praktycy biznesu oraz lokalni przedsiębiorcy, w większości absolwenci uczelni. 

Akademia daje podstawową wiedzę o wdrażaniu pomysłów w życie i własnej działalności gospodarczej, ale przede wszystkim ma inspirować do myślenia i działania przedsiębiorczego. Przechodząc kurs, uczestnik dowie się, na czym przedsiębiorczość polega i że przydaje się ona nie tylko praktykom biznesu. Na koniec każdy otrzyma oficjalne potwierdzenie ukończenia kursu.

Inicjatorką przedsięwzięcia jest dr hab. Agnieszka Kurczewska. prorektor UŁ. ds. współpracy z otoczeniem. W swoich działaniach miała wsparcie: Rady ds. przedsiębiorczości UŁ oraz Biura Karier UŁ.

Przedsiębiorczość jest wszędzie – takimi słowami zaczyna się Akademia. A skoro jest wszędzie, to skorzystać na niej mogą nie tylko ci, którzy prowadzą biznes. To spojrzenie na świat, które może po prostu ułatwić nasze życie, zmienić je na lepsze. Zachęcam naszych studentów i doktorantów do spróbowania – mówi dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ.

Akademia Przedsiębiorczości składa się z sześciu modułów do indywidualnej pracy. To uczestnik decyduje, kiedy i jak intensywnie poznaje materiał. W każdym module znajduje się:

  • Starter – intro z zapowiedzią odcinka
  • Baza wiedzy – wprowadzenie teoretyczne
  • Okiem praktyka – wywiad z przedstawicielem świata biznesu
  • Zoom na startup – historia lokalnego start-upu lub firmy
  • Głos akademika - komentarz ekspercki, rzucający szersze światło na start-up
  • Czas na Ciebie! – angażujące narzędzia i ćwiczenia, pozwalające wykorzystać wiedzę w praktyce

Jak przekonuje Szymon Midera, prezes Shumee SA i przewodniczący Rady Przedsiębiorczości UŁ, nie ma przedsiębiorczości bez zaliczania porażek i brania na klatę różnego rodzaju wpadek, zarówno tych małych, jak i dużych.

To się po prostu nie dzieje tak, że idzie się ciągle do góry. To są dwa kroki do przodu i jeden duży do tyłu, więc to bardzo hartuje osobowość i charakter i pomaga w każdym innym aspekcie życia – tłumaczy.

Do dyspozycji uczestników pozostaje 22 ekspertów – wykładowców, doświadczonych praktyków biznesu, lokalnych przedsiębiorców. Zdaniem Waldemara Olbryka, prezesa Zarządu Archicom SA, wyjątkowość pomysłu polega na otwarciu się różnych światów, wzajemnej inspiracji i nauki.

Szczególnie dziś, kiedy światem rządzi zjawisko przenikania się rozmaitych sektorów, budowania wartości dla użytkownika/pracownika czy klienta. Głęboko wierzę, że dzięki Akademii Przedsiębiorczości zyskamy również my, jako osoby, które dzieląc się doświadczeniem, równolegle zobaczą zupełnie nową perspektywę – twierdzi Olbryk.

Do Akademii Przedsiębiorczości #UniLodz można się już zapisywać.

MK, źródło: UŁ

Dyskusja (0 komentarzy)