Aktualności
Życie akademickie
19 Kwietnia
Opublikowano: 2021-04-19

Staże dla studentów i absolwentów chcących pracować w energetyce

Przygotowanie do pracy w sektorze energetycznym to główny cel programu stażowego „Energia dla Przyszłości”, który adresowany jest do studentów i absolwentów wybranych wydziałów najlepszych uczelni technicznych w Polsce.

Interesujesz się sektorem energetycznym? Chcesz zdobyć unikalną wiedzę i doświadczenie, dowiedzieć się jak wygląda praca w dużych firmach energetycznych, a także zyskać perspektywę interesującej pracy w tym sektorze? Weź udział w programie stażowym „Energia dla Przyszłości” – zachęcają organizatorzy: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Polska Grupa Energetyczna S.A., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. To już szósta edycja tej inicjatywy.

Mogą w niej wziąć udział studenci lub absolwenci wybranych wydziałów najlepszych uczelni technicznych w Polsce: Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Lubelskiej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Politechniki Krakowskiej, Wojskowej Akademii Technicznej, Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Białostockiej i Politechniki Opolskiej.

Program stażowy trwa 12 miesięcy i będzie realizowany od października 2021 r. do września 2022 r. w siedzibach spółek energetycznych zlokalizowanych na terenie całego kraju oraz w siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska w Warszawie. Jego celem jest budowanie zaplecza kadrowego dla polskiego sektora energetycznego poprzez pozyskanie najlepszych studentów i absolwentów uczelni technicznych zainteresowanych pracą w branży energetycznej; zapoznanie stażystów ze specyfiką pracy w kluczowych spółkach energetycznych kraju oraz Ministerstwie Klimatu i Środowiska; przygotowanie do pracy w sektorze energetycznym. Każdy stażysta może liczyć na wynagrodzenie w wysokości 3 800 zł brutto miesięcznie.

W procesie naboru na staż zostanie wyłonionych maksymalnie 32 kandydatów, którzy uzyskają najwyższą punktację. Termin składania aplikacji mija 15 maja. Szczegóły na stronie internetowej MKiŚ.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)