Aktualności
Życie akademickie
02 Września
Opublikowano: 2021-09-02

Strefa Nauki na Uniwersytecie Szczecińskim

Ruszyła kolejna edycja Strefy Nauki. Mogą w nim wziąć udział studenci Uniwersytetu Szczecińskiego zainteresowani rozpoczęciem kariery naukowca.

Strefa Nauki to projekt skierowany do studentów Uniwersytetu Szczecińskiego, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu realizacji i prowadzenia badań naukowych oraz planują rozpoczęcie kariery badawczej. Uczestnicy zapoznają się z wiedzą ekspercką przekazywaną przez specjalistów z danej dziedziny i obszaru, co pozwoli im na rozwinięcie kompetencji i umiejętności niezbędnych dla młodych naukowców.

Druga edycja projektu zakłada zwiększenie liczby grup, w których prowadzone będą warsztaty. Wiąże się to z wprowadzeniem do warsztatów specyfiki danego obszaru nauki. Łącznie w projekcie weźmie udział 33 naukowców, którzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Nowością są indywidualne konsultacje, w ramach, których studenci będą mogli wypracować z badaczami relacje przyczyniające się do rozpoczęcia długotrwałej współpracy.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest mentoring i tutoring w pracy badacza, dlatego stworzyliśmy uczestnikom możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z prowadzącymi warsztaty. Partnerska relacja nawiązana podczas konsultacji może stać się okazją do rozpoczęcia długotrwałej współpracy pomiędzy nauczycielami akademickimi a studentami – wyjaśnia Magdalena Koziara, koordynator projektu.

Rekrutacja studentów w ramach Strefy Nauki trwa do 20 września. Zgłoszenia można przesyłać przez formularz: https://forms.office.com/r/da1NHwCxyk. W grudniu odbędzie się Ogólnopolska Multidyscyplinarna Studencka Konferencja Naukowa, w której udział będą mogli wziąć zarówno uczestnicy projektu, jak i studenci ze wszystkich ośrodków akademickich w Polsce, którzy realizują badania naukowe lub posiadają dorobek naukowy.

Agnieszka Lizak, źródło: USz

Dyskusja (0 komentarzy)