Aktualności
Życie akademickie
20 Marca
Opublikowano: 2023-03-20

Studenci farmacji edukują o astmie

Osoby z astmą nie mogą uprawiać sportu. Z astmy można wyrosnąć. Astmę można wyleczyć. Niebieski inhalator można używać bez ograniczeń. Są to fakty czy mity? Najbliższa wiosenna edycja „Skonsultuj z Farmaceutą” skupiać się będzie na chorobach płuc, a w szczególności właśnie na astmie.

„Skonsultuj z Farmaceutą” to najważniejsze wydarzenie organizowane przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji. Odbywa się dwa razy w roku i ma na celu pobudzanie świadomości społecznej w zakresie opieki i prewencji chorób cywilizacyjnych, takich jak np. cukrzyca, nadciśnienie, astma czy inne choroby płuc. Wiosenną edycję poświęcono astmie.

Od 27 marca do 1 kwietnia w social mediach Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji udostępniane będą posty oraz infografiki dotyczące tematyki akcji, z których będzie można się dowiedzieć wielu ciekawych, a jednocześnie rzetelnych i sprawdzonych informacji. Ponadto członkowie PTSF, którzy sami chorują na astmę, będą obalać mity dotyczące tej choroby pokazując, jak bardzo są one niegodne z rzeczywistością.

Kulminacyjnym punktem całego tygodnia będzie finał w galeriach handlowych w 12 miastach w Polsce! W sobotę, 1 kwietnia, studenci farmacji podzielą się swoją wiedzą w tematyce chorób płuc, a także przeprowadzą podstawowe badania wraz z analizą wyników, m.in. pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar glikemii krwi oraz analizę składu ciała. Dodatkowo z magistrami farmacji będzie można skonsultować swoje problemy zdrowotne. Więcej o akcji „Skonsultuj z Farmaceutą” na Facebooku i Instagramie Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji. Patronem medialnym wydarzenia jest „Forum Akademickie”.

PTSF to samorządna organizacja non-profit zrzeszająca około 1400 studentów i absolwentów farmacji z całej Polski. Należy do Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Farmacji i Międzynarodowej Federacji Studentów Farmacji, łączących około 350 tys. przyszłych farmaceutów z ponad 70 krajów. Organizacja reprezentuje interesy polskich studentów farmacji i młodych farmaceutów, pomaga im w zdobywaniu praktycznych doświadczeń i wiedzy teoretycznej w zakresie nauk farmaceutycznych. Jej celem jest także wsparcie w aktywnym wchodzeniu studentów na farmaceutyczny rynek pracy i promocja aktywizacji zawodowej i społecznej farmaceutów. Ponadto zajmuje się promocją profilaktyki zdrowotnej wśród społeczeństwa.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)